Veidrodis prietaringuose namuose

grįžti į „Tryda dėl demografijos

Rokiškis, kurio, nervų labui, turbūt teks nebeskaityti, vėl on a rampage. Kas ima nusibosti, nes šitaip varyti pro šalį su tokia plačia save tenkinančia šypsena nevisada ir nebetkam pavyksta. Šįkart – „Nordea“ banko analitikų pakylėtas skrydžiui, Rabinovičius aiškina, kaip imigracija nieko neišspręs ir, kad mūsų laukia demografinis kolapsas. Tai panašaus durnumo nesamonė kaip prekybos vakuumas (pastarąją, tiesa, teko girdėti kiek kitur). Esu tikras, kad jis turėjo kažkokio pagrindo šiais išminties perlais dalintis, tačiau man tai nelabai rūpi.

Dejonės dėl senstančios Europos yra senos kaip ir pats žemynas. Kaip žinia, integracijos politikos nesėkmės privertė viso žemyno politikus permąstyti integracijos politiką perteikiančius rinkiminius šūkius. Kas jau yra siaubas. O imigrantai ten juk mokosi jų kalbų ir apskritai ten tos šalys yra geresnės už Lietuvą, kurios gerbti joks save gerbiantis imigrantas negalėtų. Ši tryda jau yra nusibodusi iki kaulų čiulpų, nes vienintelė jos alternatyva yra Jūratės Statkutės tipo kliedesiai, kokie mes esam jėga ir kokia jėga mes visada buvom.

Mercedes-Benz F400 "Carving" Prototype

Image via Wikipedia

Iš to pastarojo kliedesio variacijų gimsta tryda apie demografinį kolapsą per se, kaip mūsų kalbos, tautos, gryno kraujo ir viso ko kito, kas yra šventa ir gera, sunykimą. Kas yra fucking retarded. Šitokios prognozės yra pagrįstos niekuo kitkuo, kaip tik saviplaka, pesimizmu vien dėl pesimizmo ir tipišku emigranto mąstymu apie tai, kaip čia blogai, o ten gerai. Nesvarbu, kaip ten bebūtų. Tūlam lietuvaičiui kai kuriais atvejais gali sukišti tris įkaitintus armatūros gabalus į šikną, įmūryti juos į sieną ir tuomet liepti nubėgti 100 m. per 9 sekundes – svarbu tik, kad taip lieptų norvegas. Tad šitas argumentas su visomis jo variacijomis yra automatiškai metamas į šiukšlių dėžę kaip kliedesiai.

Kitas dalykas, kiek rimtesnis, yra kliedėjimas apie demografijos taisymą imigrantais. Šią mintį galima labai lengvai išskleisti, nelyg lietuvaitės kojas prieš vokiečio „Mercedes-Benz“, bent dviem aspektais. Pirmasis jų – pamirštama demografijos reikšmė ekonomikai. Tai yra – užpildyti darbo rinką (ir, pageidautina, pridėti šiek tiek viršaus, ant rezervo). Rokiškis teisus, demografinių problemų imigracija neišspręsime. Tačiau pamirštama, kad imigracija neturi, negali ir nebus demografinių tendencijų taisytoja, nes ji taiso tik ekonominėje sistemoje likusias spragas – konkrečiai, darbo rinkos trūkumus. Tad imigracija ir demografinės tendencijos, kaip pora, keliauja į šiukšlių dėžę kaip kliedesiai.

This is Sparta!

Kitas dalykas yra demografinis kolapsas kaip fizinis gyventojų skaičiaus mažėjimas baisiai dideliais tempais iki išnykimo. Tai yra paremta demografijos prognozėmis, kurios pačios yra paremtos… asilo subine, jei neklystu. Čia puikiausiai įtelpame su N. N. Talebo „juodąja gulbe“. Net jeigu mes būtume ikiindustrinė nacija, demografija santykyje su pragyvenimo lygiu nusistovėtų ekvilibriume. Tad neišmirsim, kad ir kaip tikėtina tai atrodo. Šis argumentas keliauja į šiukšlių dėžę kaip kliedesiai.

Tačiau, aišku, ne apie tai kalba. Kalba eina apie SoDros žlugimą. O tai, mano giliu įsistikinimu, būtų toks nuostabus dalykas, kad planą jos sužlugdymui reikėtų pradėti įgyvendinti jau dabar. Sukurti tranzitines kartas, kurios apmokės savo tėvų bukumą, mokėdamos pensijas vyresniesiems ir kaupdamos privačius pensijų fondus sau. Tuomet, po gerų 40 metų, galėtume skelbti SoDros kaip pensijų perdalintojo vaidmens žlugimą. Lietuva galėtų įžengti į naują, šviesų amžių, kuriame tavo pinigai liktų tavo pinigais (žinoma, per tą laiką reikėtų išardyti ir visą likusį kliedesių fabriką ir socializmo, it Frankenšteino, monstrą).

Nustokite klausyti, skaityti ir tikėti nesąmonėmis. Nes žinau, kad rašyti nesamonių nenustosite.

Be afraid. Be very afraid. (http://www.erdves.info)

Reklama

5 thoughts on “Veidrodis prietaringuose namuose”

 1. fanta said:

  1. žinau, kad rašyti nesamonių nenustosite. 🙂
  2. “socializmas, Frankenšteinas, monstras“. Žodžių vėrinėlis, turintis reikšti, atseit, BLOGĮ? Lipdukai, kuriais apklijuotas vienuoliktokas žygiuoja “studijuoti politologijos“.
  3. Būtų visai nieko rašinėlis. Nesvarbu, kad tuščiai ir apie nieką. Tiktų. Laiko užmušimui: rašytojas užmušė savo laiką, skaitytojas užmušė savo, ir abudu patenkinti. Jei ne vienas menkas, bet stipriai AUSĮ RĖŽIANTIS, skonį gadinantis stiliaus trūkumas: “rokiškinio tipo“ blevyzgos tokiam dėstymui netinka. Be reikalo mėgdžiojate Rokiškį (gal netyčiai). Keiksmažodžiai ne kiekvieno lūpose vienodai natūraliai skamba. Telniaškė ir šlipsas, smokingas ir balti kedai. Normalu aludėj- kvaila auditorijoj.
  4. Pastebiu, kad mano nerimti pasišaipymai (tipo-šiaipsau-išdykobuvimo) jau darosi panašūs int įžeidinėjimus, o tokio tikslo neturėjau. Tai gal grįžtu prie punkto Nr.1 ir tuo baigiu jau. į:)

  • Viešpatėliau, tikiuosi, už šiuos itin vertingus ir konstruktyvius pastebėjimus man nereikės susimokėti?.. Būtų baisiai apmaudu, jei paaiškėtų, kad už šiuos aukso vertės minties deimantus neturiu finansinių galimybių susimokėti (dėl visa ko, juos nusikopijavau į wordą – perspausdinau, kad geriau atsiminčiau)… 🙂 Nr. 1 galioja ir komentarams 🙂
   p.s. dėl nr. 2: atsiprašau, akivaizdžiai, Tamysta trokštate, kad tai, kas turėtų būti Jūsų per gyvenimą uždirbta pensija, būtų reguliuojama kaip degalų įpurškimas mechaniko panorėjimu. Kitaip tariant, Jūs nieko prieš, kad trečioji šalis (rinkta ribotai kadencijai, tad kas kažkiek laiko vis atsinaujinanti) turėtų menkai ribotą priėjimą prie Jūsų pinigų, kuriuos Jūs esate atsidėjęs kaip rezervą tam metui, kai jau nebegalėsite dirbti. Aišku, ką aš, vienuoliktokas, išmanau.

 2. siluridae said:

  Aštrokai, sakyčiau.

  Su visais argumentais gailma būtų diskutuoti, bet paskutinėje pastraipoje pataikėte stipriausiai: “Sukurti tranzitines kartas, kurios apmokės savo tėvų bukumą…“

  Visi (kai kurie pasamoningai) supranta, kad problema yra ir nėra jos sprendimo (bent aš tokio negirdėjau) be “tranzitinės kartos“. Bet visi galvoja, kad tik ta karta ne mano ir ne mano vaikų! Todėl naudojamas plačiausias argumentų spektras: nuo šios dienos įvykių Graikijoje iki kvantinės fizikos 🙂

  Taigi, jei sutariam, kad diena “P“ (t.y. iš esmės Sodros žlugimas) neišvengiama ir tai kainuos daug, tai diskusiją reikėtų kelti dėl klausimo: kas, kap, kada ir kiek turės sumokėti? Konstruktyviau būtų.

  • Nevisai pavyko suderinti aštresnį žodį ir teksto sklandumą, kaip pastebėjo ir fanta. Na bet pabandyti buvo verta. Vėl.
   Na taip, jei kalbėtume apie SoDros galą, prie konstruktyvių dalykų prieiti būtų galima gana greitai. Tačiau nuolatos įsivelia baimės apie tautos žlugimą, perkeldamos dieną P į ideologijos pasaulį, kuriame nardyti galima ilgai, tačiau konstruktyvią diskusiją reikia palikti prie durų.
   Beje, galime labai ciniškai pasvarstyti apie tranzitinę pensininkų be pensijų kartą… Tuomet Sodros pastatas Karoliniškėse jau būtų edomus.lt svetainėje, o vietoje to, kad mokėtų pensijas, dirbantieji išlaikytų savo tėvus. Bėda su bevaikiais pensininkais, tiesa… Tik ciniška mintis su juodo humoro prieskoniu, nieko daugiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s