Kaskimės po tautos pamatais

grįžti į „Kuomet esi Tikras Lietuvis

Nes mūsų tautos pamatai supuvę, ją reikia nugriauti ir pastatyti iš naujo – be priemaišų, lygiai kaip mūsų pagonys protėviai tai darė – Algirdas, Kęstutis ir Vytautas. Krūtine ir kalaviju gynė savo šventą žemę, neįsileido jokių vokiečių, švedų, anei lenkų ar rusų šunų. Vokiečius kirto Žalgiryje, kol bailūs lenkai dar visi nebuvo išžudyti; rusai savo atsiėmė Oršos mūšio metu, švedišką skerdyklą užkūrėm prie Kirkholmo (Salaspilio), o su lenkais būtume atsiskaitę iki galo, jei po Giedraičių ir Širvintų nebūtų įsikišusi lenkų pakalikė Europa. Dabar tie patys žydriukai nori vėl mums aiškinti, kaip gyventi reikia. Buvo laikai ir valstybė – vyrai, drąsiai gynę savo šalį, savo tautą. Taip reikia ir šiandien – nepatinka lenkams kažkas, nori čia loti ant šeimininko, tegu čiuožia į savo Lenkiją su visais Tomaševskiais, do wydzenia. Dar “mūsų“ nususę intelektualai, lenkiškos mordos, šnypščia pusiau lenkiškai, “pirmiems ištiesti ranką“. Pirmi mes ir kumštį, ir batą ištiesim. Nėra ko čia taikstytis, kai šunėkas kanda į maitinančią ranką.

Dėl bendro gėrio ir idant išvengtume nesusipratimų, pasakysiu, kad visa ankstesnė pastraipa parašyta su mažakraujystę gydančia ironijos doze. Tačiau dabar žanras turėtų būti kaip niekada populiarus. Mat turim bėdų su kaimynais – ir, svarbiausia, su savais, vietiniais turim bėdų. Situacija tokia, kad visos visuomenės dalys jau turi paruoštus atsakymus. Viršuje parašiau vieną iš jų – vieną iš blogiausių. Ši, tautinė, kryptis remiasi baime likti apgautiems, baime likti vėl nuskriaustiems. Lygiai taip pat ji remiasi Valdemaro suabsoliutinimu iki visų Lietuvoje gyvenančių lenkų. Atsakas, savaime suprantama, yra pykti, loti, kandžiotis ir stigmatizuoti lenkus.

Kuomet Lietuvos intelektualų grupė paskelbė atvirą laišką, kuriame teigė, jog “mes, kaip didesnioji bendruomenė, turime pareigą pirmi ištiesti ranką ir pradėti susitaikymo procesą“, Tikrųjų Lietuvių buvo suprasti tiesmukai – “turim nusileisti“. Svaime suprantama, nusileisti negalim – ką apie mus tada pagalvos? Šie moralės skurdžiai – Tikrieji Lietuviai – niekada net negalėtų pagalvoti apie pergalę nesiveliant į muštynes. Apie orų ir rimtą klaikių pasispjaudymų ignoravimą. Nes jausmas, kylantis ramiai pademonsravus savo bejausmį pranašumą – nežinomas ir keistas. Natūrali – turiu omenyje tą grobuonišką laukinio pasaulio natūralumą – reakcija yra pašiaušti keterą ir urgzti.

Civilizuotas žmogus, kita vertus, pažiūrėtų, ar tarp priešo ir mūsų nėra dvylikos centimetrų neperšaunamo stiklo barjero. Pavyzdžiui – kalbame apie Lietuvos vidaus politiką. Kokią įtaką tam gali turėti Lenkija? Per “Mažeikių naftą“ ar VAE? Nei ekonominės, nei politinės naudos nėra atsisakant tokių geopolitiškai svarbių taškų. Tiesą sakant, nėra didelės politinės naudos ir spausti Lietuvą dėl palyginti menkų, nors kartais ir apibrėžiamų terminu politiniai, klausimų. Tačiau yra žymus skirtumas tarp politikų kalbų, nevykusių mėginimų spausti politiškai per ES ar JAV ir realios geopolitinės žalos atnešančių veiksmų.

http://www.slantmagazine.com/ dvd/review/barking-dogs-never-bite/1781

Be to, kuo toliau, tuo labiau imu pasitikėti mūsų politikais. Tiek Prezidentė, tiek A. Kubilius, tiek I. Degutienė, tiek. A. Ažubalis – išreiškia labai sveiką, užtikrintą poziciją. Džiugu. Suprantu, kad, kaip teigia “European Voice“, Lietuva naujuoju Švietimo įstatymu nepadeda dvišaliams santykiams. Tačiau politika su kiaušais man patinka. Pokeris man patinka. Vis didėjančio politinio spaudimo akivaizdoje šis įstatymas buvo rimtas re-raise. Pažiūrėsim, ar neteks Varšuvai foldinti po rinkimų.

Tiek faktų. Pabaigai norėčiau dar kartą prisiminti mūsų skalijančius patriotus ir priminti – nereaguoti į V. Tomaševskį yra menas, kurio supratimu apdovanoti nedaugelis. Tad, užuot skalyję, pasiklausykite, ką už jus protingesni kalba. O jei nepatinka, galite vasarai vykti į Norvegiją bananų skinti, rūsčiai dainuodami Obtestus: “teks palikt tėvų žemes ir pažadą sugrįžt, ugnim išdegint tai kas svetima – į pelenus paverst!“

Reklama

6 thoughts on “Kaskimės po tautos pamatais”

 1. Ag said:

  paskutinė pastraipa \m/

 2. Kęstutis said:

  Nu tinginiaudamas ir perskaičiau.. tikėjausi kitokio tavo požiūrio, tad šis mane kiek nustebino.. Tiesa, iš straipsnio išplaukiantis moralas (bent tas, kurį nori pateikti skaitytojui) man nėra priimtinas ir “nereaguoti“, mano manymu, tolygu pralošti net ir nepakėlus kortų nuo stalo, kai priešininkas pirmasis pakėlęs savasias įžūliai šypsosi ir sako, kad tu neturi jokių šansų … man taip nepriimtina.

 3. Na, derėtų gebėti tinkamu santykiu skirstyti dėmesį tarp svarbių reikalų ir radikalų šūkčiojimo. Kaip, man regis, ir nutiko šįkart. Įstatymą Prezidentė pasirašė, kol kas Vilnius nereokupuotas, o Lenkija ekonominės blokados nepaskelbė. Žiūrėsim, kaip čia susiloš partija – bet kokiu atveju, ji susiloš be mūsų visų mėgstamo europarlamentaro. Jis juk skalys ir toliau, paminėsi mano žodį, nepadės nei kaltinimai, nei (neduok Viešpatie, paversti lenkų tautos kankiniu?) uždarymas į kalėjimą, pilietybės atėmimas ar dar balažin kas. Galim susitikt pasimušt dar tuo klausimu, o po to pažiūrėt, kas čia gausis. 🙂

 4. “Kuomet Lietuvos intelektualų grupė paskelbė atvirą laišką, kuriame teigė, jog “mes, kaip didesnioji bendruomenė, turime pareigą pirmi ištiesti ranką ir pradėti susitaikymo procesą”, Tikrųjų Lietuvių buvo suprasti tiesmukai – “turim nusileisti”.“ Bybį jie ištiesė, o ne ranka. Beto, ko čia nusileisti? Vaje, tuteišai turės išmokti lietuvių(valstybinę) kalbą, kaip ir šiaip visur pasaulyje…
  “Civilizuotas žmogus, kita vertus, pažiūrėtų, ar tarp priešo ir mūsų nėra dvylikos centimetrų neperšaunamo stiklo barjero. “ Ei, civilazijos “pažiba“, gal nesisvaidyk čia epitetais. Atsirado mat civiluozatas, o visi kiti kas mano kitaip civilizacijos nepaliestieji…

  “Šie moralės skurdžiai – Tikrieji Lietuviai – niekada net negalėtų pagalvoti apie pergalę nesiveliant į muštynes. “ Ką čia tamsta nušneki? Mano pažiūros daugiau mažiau panašios į tavo nevykusiai pajuokiamų “tikrų lietuvių“ – Prie Giedraičių davėm į kaulus lenkų imperialistam, lenkuose dingo Vytauto karūnos, o kai lenkų mordos šnypsčia, tia reikia pasiruošt batą ir palinkėti keletos šimtų km kelionės iki Didžiojo brolio.

  “Kokią įtaką tam gali turėti Lenkija? Per “Mažeikių naftą” ar VAE? Nei ekonominės, nei politinės naudos nėra atsisakant tokių geopolitiškai svarbių taškų. Tiesą sakant, nėra didelės politinės naudos ir spausti Lietuvą dėl palyginti menkų, nors kartais ir apibrėžiamų terminu politiniai, klausimų. “ Tamsta rimtai ar čia kažkoks nevykęs pokštas? Jog ekonominėmis priemonėmis daromas politinis spaudimas ir siekiama naudos atvėjų begale, pvz. Rusija ir nafta. O tie “palyginti menki“(su kuo lyginant?) klausimai būtent ir kaupia politinį kapitalą, už juos tikrai balsuos ir kitą kartą… Taip kad netauzyk niekų.

  Ažubalis teisingai viską parašė tik tamsta stačiai neteisingai viską interpretavai, jis sakė, kad šitas priimtas įstatymas neturi kenkti dvišaliams santykiams, nes niekur nėra tokių gerų sąlygų lenkam kaip Lietuvoje švietimo srityje išskyrus Lenkiją.[pirmos pastraipos!]

  Taigi, tamsta lygiai toks pat veikėjas šiuo klausimu kaip ir “tikri lietuviai“ tik kitas frontas.

 5. Tavo komentaras pasako daugiau, nei mano tūkstantis žodžių… 🙂

 6. ;D…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s