Apie tautiškai nusiteikusius patriotus

grįžti į „Senas bergždžias temas prisimenant

WARNING [N-18]: dėl grubios kalbos besijaudinantieji neturėtų skaityti šio teksto. Nepilnamečiai – irgi.

http://www.sciencephoto.com/ media/267880/enlarge

Prirūkytame kabako kampe sėdėjo keletas vaikinukų ir, dorodami po n-tąjį bokalą alaus, klausėsi vieno jų tikinimo kone iki ašarų, jog jis tikrai nenusidėjo Tėvynei. Galvos, sudariusios įdomų kontrastą (vienos pabrėžtinai plikai nuskustos, kitos pabrėžtinai ilgaplaukės) lingavo, nelyg kaklų raumenys pamažėle atrofuotųsi. Šis linksinčiųjų paradas ėdė nervus vien tik stebint ir laukiant, katras pirmas dės nosimi, antakiu ar kakta į prieš save pastatyto bokalo kraštą. Būtų buvusios įdomios lažybos, tačiau poreikis paguosti ar pasmerkti sugėrovą vis kilstelėdavo galvas aukštyn.

„Nuodėmė“ buvo juodaodės merginos, pirktos ar suviliotos (faktas, kad neparsivežtos už nuolatinę partnerę), užsienyje atliktas oralinis. Vietine to vakaro tarme – „man negrė čiulpė, bet aš vistiek myliu Tėvynę“. Likusi kompanijos dalis vis suko tą pačią argumentacijos karuselę: „Nu blet, su negre pisais? Nu blet, kaip tau nešlykštu buvo?..“ „Nu nežinau, chebra, taip blet gavosi…“ „Ne, tai čia gi jei duodi čiulpt, tai čia rodai savo pranašumą, tai čia kaip tik gerai, kad rodai pranašumą mūsų, nesiparink, blet, viskas normaliai…“ „Ne, nu su nigere, blet, tai negerai…“.

Po šito pokalbio ir baro uždarymo buvo išeita muštis. Į miestą vienu tikslu – išprovokuoti muštynes. Tą padaryti pavyko vienam iš skustų jaunuolių su vėliavėle, prisiūta ant bomberio peties kone palindus po mašina. Iš jos iššoko kiti skusti jaunuoliai (tiesa, šie be vėliavėlių) ir muštynės sėkmingai kilo. Ši trumputė istorija labai puikiai pademonstruoja pusantro šimto metų evoliucijos nepatyrusį mentalitetą, kuris įkalinamas pustuštėse kaukolėse tokio pat amžiaus tautinės ideologijos.

Kodėl šias šlykštynes Jums, mielieji, rašau? Na, nes šios šlykštynės yra tikros. Jos gyvuoja kai kuriose galvose ir formuoja tą nelabai sudėtingą pasaulėjautą, požiūrius, nuomones. Jos sukuria gyvą, nesuvaidintą groteską be menininko įsikišimo. Tiesa, turiu ir kitą tikslą – parodyti tą pačią bjauriausiąją skinheadų pusę, kuri nebūtinai matosi eitynėse ar gražiuose holivudiniuose filmuose. Tokie yra žmonės, save vadinantys patriotais. Nes dabar kitaip negalima vadintis.

The Business (band)

Tautiškai ir patriotiškai nusiteikęs jaunimas In Concert (Image via Wikipedia)

Jei prašysite statistikos („tai gal pasakysite, kuri čia dalis tokia yra, nes gi tikrai ne visi?“), tai atsakysiu, jog galite nueiti į statistikos departamentą, pasiteirauti manęs, ateiti į kabinetą ir pabučiuoti man į subinę. Tikrai verta pranešti nesusipratusiai tautiškai ir patriotiškai nusiteikusio jaunimo daliai, šalia ko jie gretoje stovi. Tai yra ne tik kovo 11 ir vasario 16 eisenų liaudies, bei ir intelektualiai pajėgesniųjų (tokių eisenų organizatorių) pokalbių temos prie alaus – scenos gal nebūna tokios groteskiškos, tačiau pamatinės idėjos tos pačios. „Tai jei leisi visiems negrams čia važiuot, tai kas tada bus?..“ Politinių partijų, patriotinių organizacijų nariai tikrai nėra išimtis.

Gyvuojant tokiame intelektualiai nepajėgiame socialiniame kontekste net vidutinių protinių gabumų personažams nelabai sunku įtikinti aplinkinius, kad ES ir SSRS yra tas pats, nes baigiasi „ant S“, o juk visose sąjungose yra vykdoma ideologinė prievarta. Kad lietuvių tauta turi turėti daugiau teisių ir laisvių nei tautinės mažumos, nes jos yra tautinės mažumos, o valstybė tai „mūsų“. Kad gėjų eitynės yra homoseksualizmo propaganda, o „Juden Raus“ plyšaujantys skinheadai – tautiškai ir patriotiškai nusiteikęs jaunimas. Kas yra toks akivaizdus melas, kad net gilintis neverta. Tad, galite dulkinti smegenis bet kam, išskyrus tuos, kurie su „tautiškai nusiteikusiais patriotais“ bendrauja.

Jei savęs tokiu nelaikote, neklaidinkite aplinkinių ir nesiimkite savęs tituluoti patriotais. Jūs žinote, kad mylite Tėvynę ir Jums to turėtų būti gana. O jei norite vadintis, būkite pasiruošę būti suplakami į vieną gretą su šia, viena iš daugelio itin šlykščių žmonijos padermių. Nes, for better or worse, patrioto terminą iš jūsų nupyzdino ir tai ne mano bėdos. Jei laikote save protingu patriotu, visai ne tokiu, kokius čia trumpai aprašiau, bet laikotės įsikabinę patrioto titulo, tuomet gal ir nesate toks jau protingas, kaip prisistatote… Nesakykite, kad neįspėjau.

Tiesa, jei pulsite kaltinti, kad čia komunistus proteguoju, o vat tautiškai nusiteikusį patriotinį jaunimą puolu, tai galite eiti užsipisti negyvai invaziniu buteliuku – jūs visi, dalbajobai, vienodi ir tik patys tarp savęs skirtumų ieškot.

O čia mišri vietinė liaudis. Kaip išdidžiai. Net nevisi matyt bliauna „Juden raus“, kiti tik mandagiai palinkčioja. (c) Visos teisės saugomos – Polububijus (www.polububijus.lt)

Reklama

14 thoughts on “Apie tautiškai nusiteikusius patriotus”

 1. Aš tai pavyzdžiui patriotas. Beje, labai gerai priešstata šitiems skinhead’ams yra studentiškos korporacijos (nu tipo “NeoLithuania“ http://www.neolithuania.lt ir pan.)

  Šitoji retkarčiais (pvz lapkričio 11) rengia Kaune eitynes su vėliavom. Ir dainuoja visokias dainas. Šūkių nebepamenu, bet “juden raus“ nesako.

  Ir alų maukia retkarčiais. Bet tokių scenų, kaip aprašyta čia nebūna.

  • Priešstata ar treniruočių stovyklos? 🙂

   • 🙂 Priešstata. Į ten eina potencialūs skinhead’ai, o išeina perdaryti taip, kad niekada tokiais netaptų.

    Reiktų papopuliarinti tas korporacijas arba šitą. Manau reabilituotų nacionalizmą ir patriotizmą.

 2. Gal čia reikia keiksmažodžių nuo Leo bijoti, bet nebijau. Ir aš stengiuosi būti patriotiškas.
  Leo, likai vėl mažumoje;)

  • Būti patriotišku ir tituluotis patriotu yra du skirtingi dalykai 🙂 O būti mažumoje bijau tiek pat, kiek Jūs keiksmažodžių iš mano pusės – esu įpratęs būti įsispraudęs tarp oficialiųjų mažumų ir oficialiųjų daugumų, tai man daug vietos jau iš įpratimo nereikia 🙂

 3. Marijus said:

  Žodį patriotas nurašai, tai pagal tavo logiką reiktų nurašyti violetinę spalvą, socialdemokratus ir visus kairiuosius

  • „Pagal mano logiką“? Ne, nereiktų. Bet jei užsidedi kedžio megztuką, neturi teisės piktintis, kad tave kedofilu pavadins.

 4. Man atrodo, jog patį terminą būtų galima bandyti kažkaip atsikovoti. Kaip? Čia reikalingas kūrybinis priėjimas. Man visą laiką buvo gražu pasižiūrėti į dėdės švarko atlapą, kai jis ten visą laiką nešioja įsisegęs Vytį. Būtų beveik galima pradėti akciją, kultūringa ir beveik skoninga. Viskas prasideda nuo smulkmenų…

  • Dievaži, bandau – aprašytus idiotus vadinu naciukais ir tiek. O jie tada purkštauja ir prunkštauja, ir piktinasi…

 5. Patriotas – tai nei titulas, nei pareiga, nei laipsnis. Greičiausiai tai dvasios būsena. Beveik liga. 🙂 O tikri ligoniai matyt niekada garsiai neprisipažins, kad serga. Bet visada žinos, ką gali paaukoti dėl tėvynės. Ir greičiausiai viskas pasikeis tik tada, kada aukosim čia ir dabar komfortišką gyvenimą, o ne galbūt gyvybę konflikte ateityje, kuris gal niekada taip ir neįvyks. Nes emocinis triukšmas, kurį aprašei, kaip šnypštimas iš radijo aparato – geriausiai girdisi ten, kur prasmingo signalo nėr 🙂

  • Na, o kai kurie tai paverčia antsiuvu ant bomberio, tad – ir titulu, ir pareiga, ir laipsniu 🙂 Gražus komentaras, užskaitau. 🙂

   • Aš irgi užskaitau komentarą, nes drąsu skelbtis patriotu, kai nėra jokios realios grėsmės tėvynei. Bet jeigu ji būtų ir reikėtų išties patriotiškai pasielgti, kaip tada elgtųsi tokie drąsuoliai? Kiek iš jų priešintųsi realiam valstybės okupavimui, reikalui esant dalyvautu resitensinėse kovose?
    Šiaip man irgi nepatinka, kad žodis patriotas nuvalkiojamas įvairių bukagalvių ir patriotizmas asocijuojamas su greičiau jau fašizmu, nepakantumu visiems kitokiems (kitos tautybės, rasės, tikėjimo), nei meile, pagarba Tėvynei, tai yra, smarkiai nutolstama nuo pagrindinės termino prasmės.
    Na, o Leo norėjau paklausti, tai kuris čia baras, kad prirūkyta? Kiek žinau, Lietuvoje jau kelerius metus galioja draudimas rūkyti viešose ir maitinimo įstaigose? 😀

   • Pradėsiu nuo galo – istorija nevisai šviežia, kaip pati suskubote pastebėti. Su ta kompanija pernelyg intensyviai nebesitrankau. 🙂
    Šiuo straipsniu tik konstatuoju faktą – terminas nuvalkiotas, pats laikas meilę namams pradėti nešiotis vėliavos ir dainų pavidalu, o elementariąja samprata galvoje. Ir tai net nėra labai susiję su krašto ginyba – mano supratimu, mūsų fizikai karo atveju geriau tegu neša skudurus kur toliau, jie geresni mokslininkai, nei kareiviai, jie naudos žmonijos labui atneš daugiau savo galvom, o ne krauju.

 6. Mariukas said:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s