Sympathy for the Devil

grįžti į „Truputis užuojautos velniui ir kita

Pasiūlysiu Jums pasiklausyti vieno kūrinio. Asmeniškai manau, kad jis – vienas geriausių visų laikų roko kūrinių. Jo autorių pavardės galbūt ir nuvalkiotos, bet yra, kaip yra – Jaggeris ir Richardsas, o pats kūrinukas buvo pavadintas „Sympathy for the Devil“. Štai Jums – visiškai apsipūtęs M. Jaggeris atlieka jį gyvai:

„Užuojauta velniui“ buvo įrašyta 1968 m. albume „Beggars Banquet“ ir tapo vienu iš tų kūrinių, dėl kurių roko muzika vadinta šėtono muzika. Ir kitais gražiais vardais.. Tiesa, čia „šėtono muzika“ gana tiesiogiai. Kad ir kaip būtų, kartu su prieš tai išleistu albumu „Their Satanic Majesties Request“ uždirbo roko muzikai šį vardą, o idėja nukeliavo toli toli ir metalo muzikoje gyvuoja iki šiol. Kūrinys buvo perdainuotas daugybės grupių daugybę kartų. Visgi norėčiau mestelti kelis variantus su trumputėmis istorijomis.

Pirmiausia, mažiausiai vykusi koverio versija, kurią man kada nors teko girdėti:

Reikia turėti omenyje, kad šitas šiltame drėgnume įkvėpimo ieškantis ir negebantis suformuoti savo stuburo iškreiptas socialinis darinys (Janes Addiction) įrašė šitą siaubą alternative rock „eroje“. Nesistebiu, kad tuo metu talentas gerai muzikai persikėlė į thrash metal žanrą (1987). O galbūt ir painioju priežastį su pasekmėmis…

Vienas iš ankstyvųjų koverių buvo jazzrock (ir, per ilgą istoriją, kitų) žanro giganto „Blood Sweat & Tears“ versija, pavadinta „Symphony for the Devil“, ko akivaizdžiai nežinojo šį nuostabų video įkėlęs internautas:

Ši versija studijoje buvo įrašyta 1970–aisiais, albume „Blood Sweat & Tears 3“. Beje, pati grupė, sekdama geriausiomis jazzrock tradicijomis, keitė muzikantus kaip kojines ir kolektyve dalyvavo vienu ar kitu metu daugiau nei 100 muzikantų. Žinoma, visi geri, nes į jazzrock ir jazzfusion bandus blogų niekas neimdavo. Vertas paminėjimo net ir pačioje kiečiausioje kompanijoje – bosistas Jaco Pastorius (grojo grupėje 1975-76 m.). Be klasikinių roko ansamblių instrumentų plačiai naudoti ir pučiamieji, tarp jų – pikolo fleita bei vuvuzela. Grupė gyvavo nuo 1967 m. iki šių dienų (su pertrauka 1981-83 m.).

Na, ir paskutinis perdirbinys, kurį noriu Jums parodyti, yra „Guns and Roses“ įrašytas filmui „Interview with the Vampire“, išleistas singlo pavidalu 1994–aisiais, po dešimties metų išleistas ir „Greatest Hits“ rinktinėje. Mano supratimu, teksto ir aštrumo derme ši versija perspjauna originalą. Bet tai tik mano nuomonė.

Tai paskutinis gansų įrašas, kuriame gitara groja Slashas. Po šio singlo grupėje prasidėjo nesutarimai ir 1996–aisiais Slashas paskelbė išeinąs iš grupės. Po to prasidėjo beleberda, kuri atnešė albumą „Chinese Democracy“. Pastarasis parodė, kad iš buvusio grupės skambesio nebeliko beveik nieko.

Kitaip tariant, don’t fuck with the devil.

Reklama

4 thoughts on “Sympathy for the Devil”

 1. Joris said:

  Kaip šita versija? Į smagų jam’ą pereina

  • Visada atrodė Rollingų požiūris į gyvą atlikimą šiek tiek per pochujistiškas. Toks jausmas, kad išeina į sceną ir pamiršta, kad pagrindinis darbas ne staipytis, o groti ir dainuoti. Ypač Keith Richards grojime matosi. Kuo toliau, tuo labiau. Gal tiesiog jie lipdavo ant scenos taip gerai pavartoję, kad jiems būdavo pochuj netyčia… 🙂

   • Joris said:

    Aik tu, man tai iki pochujizmo čia toli gražu. 1975 turo viršūnė – Wood’sas su Richards’u prišnioję kokso, tačiau kaip tarpusavy žaidžia. Klavišinių sąstatas stipriausias per jų visą turų istorija. Perkusija? Nėr ką kalbėt, pats jauti viską. O Jagger’is tai kaip visad – žvėris. Įtaigu tiek beklausant, tiek bežiūrint 🙂 Pure raw energy and sound, ko dabar tikrai pas juos nėra.

    Spėju patiktų tau šitas live įrašas dar su Mick Taylor’u http://www.aquariumdrunkard.com/2010/11/29/the-rolling-stones-brussels-affair-1973/

   • Na, ką jau čia apie „dabar“ kalbėti 🙂 Nepalyginami dalykai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s