Žodis jauniems idealistams

grįžti į „Meilė savo darbui

Turbūt ne aš vienas kažkada gyvenime susidūriau su tokia dilema: ar dirbti mylimą darbą net ir tuomet, kai tai yra finansiškai sunku, ar pakeisti kryptį ir dirbti dėl pinigų? Aš pasirinkau idėją ir su ja jau kuris laikas gyvenu, tad pasidalinsiu keliomis mintimis apie tai, kaip, dirbant iš idėjos, neatsidurti viešo verksmingumo liūne, kuriame voliojasi, panašu, Martynas Starkus ir Andrius Užkalnis.

English: Tiger jumps in her exhibit at San Fra...

Vistiek atsiras puspročių, kurie sakys „nu ir šūdiną nuotrauką tas debilas Leo įkėlė“. (Image via Wikipedia)

Pirmas ir svarbiausias dalykas: darbas iš idėjos nėra naudingas niekam kitam, tik jums pačiam. Nauda pasireiškia mažesniu moraliniu ir galbūt fiziniu išsekimu, neegzistuojančia motyvacijos stoka, lengvesniais rytais ir lengviau bėgančiomis darbo dienomis. Tik tiek ir nieko daugiau.

Nesupraskite klaidingai, išvardinti dalykai yra labai daug. Galimas daiktas, ilgainiui jie jums sutaupys ne tik nervų, bet ir vieną kitą skrandžio opą ar kokią dešimtį gyvenimo metų. Tačiau kartais darbas iš idėjos, o ypač tai, ko tikimasi dirbant iš idėjos yra įsivaizduojama iškreiptai.

Darbas iš idėjos savaime nereiškia, kad jūs tą darbą atliksite gerai. Tikėtina, kad mokysitės lengviau, dirbsite maloniau, tačiau jūsų įgūdžiai nebūtinai bus išskirtiniai. Gali būti, kad jūs būsite labai vidutinis įmonės darbuotojas. Motyvacija, tiesa, ilgainiui tikriausiai padės nuversti kalnus, tačiau gebėjimai darbe ir meilė jam tiesiogiai koreliuoti pradės toli gražu neiškart.

Manufacturing Consent: The Political Economy o...

Sutarimas gali būti tik dirbtinai pagamintas. Natūraliai jo nėra, nebus ir bergždžia jo tikėtis. (Image via Wikipedia)

Jums nemokės daugiau už tai, kad mylite savo darbą. Labai tikėtina, kad išgirsite pastabų, kad jums turėtų mokėti mažiau, nes jūs mėgstate savo darbą. Nes nemaža dalis žmonių, dirbančių nekenčiamus darbus, negali pakęsti minties, kad kažkas gauna pinigus už tai, dėl ko nesikankina kiekvieną mielą dieną ir nuo ko nepuola ilsėtis vos pasibaigus penktadienio darbo dienai.

Ir galų gale antras svarbiausias dalykas. Turite suprasti, kad tą darbą mylite jūs, o ne aplinkiniai. Jūsų potraukis tai veiklai (ar ištikimybė darbovietei) yra individualus ir juo užkrėsti kitų žmonių, galimas daiktas, nepavyks. Tad nenustebkite sulaukę labai ciniškos reakcijos į savo veiklą. Ypač, jei jūsų veikla jus nukels į tūkstančio akių rainelę.

Vokalioji viešosios erdvės dalis yra skeptiška ir agresyvi. Ji jūsų meilę darbui pasitiks tik panieka ir pykčiu. Nėra ničnieko, ką galėtumėte padaryti, kad taip neatsitiktų. Tiesa, yra vienas dalykas, kurio reikėtų vengti — į tai reaguoti. Ypač viešai. Tai ne tik yra bergždžia, bet ir nekokioje šviesoje nušviečia patį autorių.

Galų gale, nevisuomet ta ciniška ir agresyvi komentatorių banda yra neteisi. Nepaisant didelio noro, kad jūsų meile savo veiklai užsikrėstų ir kiti, nepamirškite mokytis. Kad ir kaip žmogus jums nepatiktų, jei jis sako, kad tai, ką darote, yra šūdas, pirma patikrinkite, ar tai nėra teisybė.

Reklama

1 thought on “Žodis jauniems idealistams”

  1. Pavyko perskaityti, kol nesibaigė kažkoks baisaus įrašo metalas.

    Gerų ir pelningų darbų 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s