Daužome buities rakandus

grįžti į „Sukruštas rytas ir įvairios šventės

Oral-B Pulsar vibrating toothbrush

Image by inju via Flickr

Ar Jums kada yra tekę sudaužyti kokį stambų buities rakandą?.. Ta prasme, ne vazą ar arbatinuką, bet televizorių, skalbimo mašiną? Ne? Galbūt tuomet automobilį? Na, nebūtina sudaužyti. Būna, kad daiktai tiesiog sulūžta. Paslystate duše ir liuobiatės, nusitempdami dušo užuolaidą su visu karnizu (kaip šįryt padariau aš), dviem veidrodžiais, lempa bei lentynėle su elektriniais dantų šepetukais, barzdaskute ir stikliniu žmonos vibratorium (neturiu žmonos, vibratorius mano)?..

Žinoma, pažiūrėti susirenka visa šeima. Kas nors pakelia ką nors nuo plytelių – būtinai ką nors seno seno, kas buvo pasenę morališkai ir atlikdavo kokias nors funkcijas iš bėdos. Pavyzdžiui, dantų šepetėlis, kuriuo jau kuris laikas yra valomi šūdai iš sportbačių ir tik retkarčiais kas nors sumaišo jį su savuoju. Žodžiu, pakelia beviltiškai sulūžūsį daiktą ir pusiau priekaištingai sumurma: „pamenu, mokėjau [pasirinkti solidžią sumą] VDR markių“… Ar dar kokios nors nebeegzistuojančios, todėl moraliai dešimteriopai pabrangusios, prisiminimais apie nuolat šviesų rytojų apipintos valiutos. Negi nesinori tuo momentu pakelti didelę aštrią veidrodžio šukę ir susmeigti prakalbusiąjam į gerklę?

Dassault Mirage 2000

Image by JPC24 via Flickr

Jei atsakėte teigiamai, tuomet pasidžiaugsiu, kad BNS atlieka to giminaičio vaidmenį valstybės mastu. Aš jau nebekaltinu portalų, nes jie pateikia viską net neperžiūrėję. „Prie Šiaulių sudužęs lėktuvas pirktas už 3,7 mln. litų“, skelbia šios dienos antraštės. Lėktuvas, kurio likutinė vertė buvo 0, vistiek „pirktas už 3,7 mln. litų“. 25 mlrd. nuvertėjusių reichsmarkių. Man tokios antraštės kelia įsiūtį, nes jos klaidina ir taip suklaidintą mūsų liaudį. Suklaidinimą puikiausiai parodo rezonansas, kokio komentaruose žinia sulaukė. Visi puolė sakyti „vajė vajė“ ir „iš kur mums pinigų dabar paimti“, nes kainuos mums dar „kokius 15 mln. litų“.

Leiskite, skriagoms ir susnoms įterpsiu į kontekstą. Mirage 2000, su kuriuo susidūrė mūsų už 3,7 mln. litų 1998 metais pirktas ir 2007 metais kapitaliai suremontuotas lėktuvas, kainuoja 100 mln. litų. Taip, šitokią milžinišką sumą, kurios prakeikti suskaičiuoti iki šimto iš trečio karto tesugebantys runkeliai niekada gyvenime nesugebės suvokti. Kitaip tariant, Miražo remontas greičiausiai kainuos daugiau, nei buvo mokėta už mūsų kapitaliai suremontuotą lėktuvą, su visais remontais kartu paėmus. Namas Žvėryno mikrorajone Vilniuje bumo metais kainavo daugiau, nei buvo sumokėta už mūsų už 3,7 mln. litų 1998 metais pirktą ir 2007 metais kapitaliai suremontuotą lėktuvą. Už valstybės išlaidas per metus (apkarpytas, beje, turėkit omeny) būtų galima nupirkti kone 10000 tokių. Tai yra beveik 10 kartų daugiau, nei JAV oro pajėgos turi F-16 variacijų. Viso. Deja, tiek L-39ZA Albatros nusipirkti negalėtų, nes tai yra senos atgyvenos, kurias naudoja Somalio piratai laiškams siųsti, tad rinkoje jų mažoka.

An F-16CJ Fighting Falcon deployed from Shaw A...

Image via Wikipedia

Jei dar nesupratote – tai buvo senas, suremontuotas, veikiantis moralinis laužas ir sužinojęs, kad pilotai rimtai nenukentėjo, apsidžiaugiau. Dabar atseikėkit jiems padorią sumą pinigų ir tegul KOP nusiperka (geriausia būtų nurašyti likusį albatrosą ir įsigyti du ar tris) modernių, mūsų, kaip NATO narės, oro pajėgoms keliamus reikalavimus atitinkančių naikintuvų. Pavyzdžiui, tris F-16 Fighting Falcon. Kainuotų apie 250-300 mln. litų – kapeikas. Pirkimui ir išlaikymui lėšų atsiras, kai visiems bedarbiams atimsim ne tik pašalpas, bet ir būsimas pensijas ir sveikatos draudimą, o už mokslą liepsim žmonėms mokėtis patiems. Tuomet viskas, ko aš prašyčiau iš mūsų KOP pilotų, yra laikas nuo laiko praskristi virš runkelių apgyvendintų vietų šiek tiek per žemai, kad gerokai viršytų garso normas. Kad runkeliai kiekvieną kartą apsišiktų iš baimės nuo netikėtumo ir garso – ir, kad pajustų išleistų pinigų kvapą.

L-39ZA Albatross

Image by gnatallica via Flickr

Reklama

8 thoughts on “Daužome buities rakandus”

 1. Tu čia ant L-39ZA labai nevaryk – lėktuvas savo laiku buvo puikus ir juo mūsų pilotai treniruotis dar galėjo ilgai. Tik, aišku, užp…, tfu, užknisa amžinas šitų pepelacų įvardinimas “naikintuvais“, kai čia tėra mokomasis-kovos lėktuvas. Savo laiku afganų modžachedams rūron jis pavarydavo tiek raketų, tiek bombų, tiek sviedinių. Vienžo, RIP Albatrosui 😦
  O šiaip tai jooo, mums reiktų kažko panašaus, bet jaujesnės kartos.

  • Tame ir esmė, „savo laiku“ – savo laiku ir tas dantų šepetėlis buvo visai normaliai. Juoba kad ir kaina juokinga, tad galime išreikšti sentimentą, tačiau gailėti kažkada už jį sumokėtų pinigų?.. 🙂

 2. Matantis ir aprašantis said:

  Na čia jūs ir suabsoliutinot… Blogai, kad sudužo, nes panašu iš to kokia yra Lietuvos kariuomenė – butaforinė su 5 orkestrais, tai bus perkamas… kitas naudotas L-39 🙂 Perkant naudotą L-39 be ~ milijono neišversi. kad bus priversti kažką pirkti tai akivaizdu. Tai dabar spręskite ar lėktuvo praradimas yra nuostolis, ar ne?
  Šioje istorijoje juokingiausias ir neaiškiausias dalykas yra paaiškinimas kodėl nukrito į tą pelkę. Vienas iš vadų aiškina, kad girdi: pilotai lėktuvą nuvedė kuo toliau nuo gyvenamųjų namų. Kitur teigiama, avarija įvyko virš debesų ir net nežinojo kur lėktuvas nukris. Kitam laikraštyje rašoma, kad šalia esančios Aukštelkės kaimo gyventojai matė trikus išdarinėjančiu lėktuvus ir galvojo, kad geruoju tas jiems nesibaigs. Va čia yra žiniasklaidos bėda, o ne informacinis BNS pranešimas. Man net keista negi neatsiranda bent vienas žurnalistas kuris išsiaiškintų kaip gi buvo iš tikrųjų.
  Yra įprasta rašyti kokia buvo įsigijimo kaina, negi rašys a la “lėktuvas kurio buhalterinė vertė 0 sudužo“. Buhalteriškai net būstas kuriame gyvename atskaičius amortizacinius atskaitymus ko gero gali būti vertas 0, jei namas statytas tarkim 1953.

  • Susidūrimas įvyko 4km aukštyje. Kaimėnai (mačiau mačiau, dar ir karvę užtrukino kaip jie ten skraidė) spangsta. Niekur labai nebegalėjo nukreipti krintančio lėktuvo pilotai. Jei dar bandysime ir daugiau ančių gaudyti, gali paskui tekti ir cielą puotą ruošti.
   „Bus priversti kažką pirkti“ – na ir gerai, kad bus. Reikia, kad būtų perkama kas nors gero, nepagailima pinigų KOP. Čia visa straipsnio esmė. Kainos nėra didelės valstybės mastu, net ir mes įpirktume f-16. Tokia ta pagrindinė straipsnio mintis. O mokėti už dar vieną albatrosą ~milijoną yra ne nuostolis, o ~milijono metimas į balą. Mano supratimu, 250-300 mln., išleistų KOP atnaujinimui, būtų labai gerai. Tai ne nuostolis, tai investicija, negi taip sunku suprasti? Reikia to, norim ar nenorim. Albatroso sudužimas yra ne nuostolis, bliamba, tai pretekstas!

   • Matantis ir aprašantis said:

    Svajoti apie 250-300 mln, apie naujus lėktuvus yra nerealu.

   • Ačiū, kad informavote. Daugiau taip nedarysiu. Visada gerai, kai ateina protingi žmonės ir pasako man, kvaileliui, kaip yra. Tiek daug tų autoritetų, kita vertus, kai pagalvoji…

 3. Nereikia ironizuoti. Tiesiog tokia realybė. Lietuva taip ir nesugebėjo skirti tų 2 proc. nuo BVP krašto gynybai ir tikėtis stebuklų yra nerealu.
  Antra, jei jau rašote blogą kur aptariate įvairias temas nuo muzikos iki politikos, būkite pasiruošę išgirsti kitą nuomonę. Be to jūsų nekritikuoju per se, o išdėstau savo pastabas, bet kokiu atveju prie paveiksliuko su formule kuri užrašyta “ne tokiu būdu“ ar panašių priekabių nedariau ir nedarysiu.
  Trečia, manau būtų blogiau jei niekas jūsų blogo nepastebėtų. Tiesą rašant man šis tas patinka jūsų tekstuose todėl blogą paskaitinėju. Įeinate į penketuką mano skaitomų blogų.

  • Ačiū už gerus žodžius, išties. Nepagalvokite, kad negebu priimti kitos nuomonės. Tiesiog žinau auksinę taisyklę, kad internete nieko neperauklėsiu, tad tokiais būdais tiesiog stengiuosi užbaigti diskusiją, kuomet nuomonės, panašu, išsakytos. Jos tuomet labai gražiai, be pykčių, liks čia kitiems skaitytojams ir jie gaus paskaityti taip pat, ir alternatyvą straipsniams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s