Apie tinklaraštį

Labai prašau apie tokius nesusipratimus, kaip ir apie neveikiančias iliustracijas ir kitus techninius dalykus mane perspėti komentaruose po šiuo tekstu. Iš anksto ačiū.


Istorija prasidėjo Vakarų 25-ojoje, tarp Dešimtosios ir Devintosios aveniu, kai iš vieno namo ištrūko idėja. Ji išlėkė šiaurės rytų kryptimi, pasuko link Penn Station, pralėkė Fashion aveniu, suktelėjo dešinėn, pro pastolius, pralėkė virš eismo, ženklų ir šviesoforų, įsisuko į parkelį kitoje gatvės pusėje, pro kurį praskriejo pasiutusiai šiurendama tai medžių lapus, tai popierines šiukšles, tai jaunų merginų sijonėlius. Už kampo suktelėjo kairėn ir, paskriejusi akimirką kūlvirsčiais nusidrėbė ant šaligatvio. Pašoko ir įsispitrijo į liūtą. Akimirką paspoksojusi, pasišiaušė, sučirškė ir paleido keletą pasipiktinimo žiežirbų, lyg prašydama dėmesio. Liūto akmeniniai vokai lėtai pasikėlė ir akys, neslėpdamos susierzinimo, suruseno:

– Jus laiko viduje, – lėtai ištarė, – be to, aš tau ne gidas. Aš simbolis. Lėk pro langą ir susirask kokią galvą, kurioje galėtum save realizuoti.

– Ne simbolis tu, – pasigirdo moteriškas balsas nuo kitos laiptų pusės, – o analfabetas. Žiūrėk, kaip kabutes sudėliojai… Tai simbolis mat, duok, sutvarkysiu… Idėja žybtelėjo, sučirškė, pažerdama žiežirbų spiečių trenkėsi liūtui į snukį ir pranyko…


Apie tinklaraščio struktūrą

Tinklaraštis pildomas dviem sluoksniais. Tinklaraščio įrašų sluoksnis pasiekiamas dalykų filtru tinklaraščio dešinėje (Il. 2, F). Taip pat ankstesniuosius įrašus galima pasiekti po naujausiųjų tuzinu (Il. 2, E), spausdami nuorodą „Older posts“, (Il. 3, G). Dar senesni pasiekiami per kalendorių tinklaraščio apatiniame dešiniąjame kampe. Ten pat rasite ir kategorijų filtrą (Il. 3, I). Kairėje – muzikinio blogo muzika.popo.lt (į kurį taip pat rašinėju) naujienos (Il. 3, H). Antrasis tinklaraščio sluoksnis yra straipsniai. Jie būna prikabinti prie tinklaraščio įrašų (anotacijų). Tai didesnės apimties, autoriaus supratimu, bent šiokios tokios išliekamosios vertės turintys tekstai, todėl visada pasiekiami per meniu tinklaraščio viršuje (Il. 1, A). Kiekvieno straipsnio ar straipsnio dalies viršuje rasite nuorodą į jo(s) anotaciją (Il. 5, L). Jei į tinklaraštį patekote per nuorodą ir neusivokiate, kur esate, žinokite: jei esate straipsnyje, meniu eilutėje bus paryškinta straipsnio kategorija (Il. 5, M).

Visas blogas skirstomas į penkias temas (tema matoma virš įrašo, pvz.: „posted by Leo Lenox in (E)-life“ (Il. 1, B)). Pirmoji tema – „(E)-life“. Tai įvairiausios aktualijos ir niekučiai, proginiai ir techniniai įrašai apie šį tinklaraštį, žiniasklaidą, informacijos srautus ir kitokius trumpalaikiai aktualius dalykus. Antroji – „Visuomenė et al.“ – skirta visoms socialinėms, politinėms, ekonominėms problemoms nagrinėti. Šia tema pažymėti tiek Lietuvos, tiek globalias temas svarstantys straipsniai. Politizuota tinklaraščio dalis. Trečioji tema, už kurios įrašus atsakau savo karčiais, yra pavadinta „Historia est“. Ja pažymėti istorinei tematikai skirti straipsniai ir įrašai, tai – rimčiausia tinklaraščio dalis. Neveltui nemaža dalis straipsnių šioje temoje yra kelių dalių. „Kultūra ir švietimas“ – mažiausiai populiari straipsnių dalis, tačiau kokybiškai, manau, nėra labai prasta. Ypač diskusijos apie muziką ir aukštąjį mokslą. „Tauta ir ideologija“ – kone pikčiausieji ir labiausiai į aršią polemiką lenkti straipsniai ir įrašai. Šia tema pažymėti įrašai yra skirti įvairiausioms ideologijoms pačia plačiausiąja prasme, politikos marginalijoms bei polemikai su įvairiais kraštutiniais judėjimais.

Užsukę į tinklaraštį pirmiausia matote straipsnių anotacijas ir blogo įrašus. Kiekviena anotacija baigiasi nuoroda į straipsnį (Il. 4, J), po ja – navigacijos tarp įrašų (anotacijų) valdikliai (Il. 4, K) bei mygtukai su socialinių tinklų logotipais (Il. 6, N). Jūsų darbas tuos mygtukus su logotipais maigyti kiek tik įmanote. Anotacija reikalinga tam, kad sužinotumėte kontekstą ir temą straipsnio, kuriuo panorau su jumis pasidalinti. Ir laiku užtrenktumėte tinklaraščio duris, nešvaistydami savo laiko neįdomioms temoms. Taip pat anotacija yra erdvė mano įvairioms pastaboms ne į temą, techniniams dalykėliams ar tuo metu man išliekamosios vertės neturinčioms emocijų iškrovoms, kartais virstančioms blogo įrašais (žr. toliau). Jei naudos anotacijoje nedaug, idant nesiblaškytumėte, kartais išjungiu komentavio galimybę (Il. 6, O) Straipsnio viršuje visuomet rasite nuorodą atgal į anotaciją. Dar pora detalių, vertų jūsų dėmesio – socializacijos ir prenumeratų salelė, kurioje rasite nuorodas į mano paskyras socialiniuose tinkluose bei tinklaraščio RSS srautą (Il. 1, C), o penkiais naujausiais komentarais (Il. 1, D) nuo jos atskirtas „Microbloggery“ srautas – mano smulkūs rašinėjimai socialiniuose tinkluose (Il. 6, P).

Kai kurių žymių (tags) paaiškinimas

„Piktoki paburbėjimai“ bei „Piktoki paburnojimai“ yra žymės, nurodančios mano susierzinimą, išreiškiamą pažymėtuoju tekstu. Galite tikėtis labai netaktiškų pasisakymų ir pareiškimų. „Piktoki paburnojimai“, žymintys pikčiausius pasisakymus, kartais dar bus papuošti ir įspėjimu dėl necenzūrinės leksikos:

WARNING [N-18]: dėl grubios kalbos besijaudinantieji neturėtų skaityti šio teksto. Nepilnamečiai – irgi.

Pastebėję šiuos ženklus ir nusprendę skaityti tekstą toliau netenkate visų teisių skųstis necenzūriniais žodžiais ir kandžiais pasakymais. Įsižeisti vis dar galite.

„Unattached“ žymimi savarankiški tinklaraščio įrašai, t. y. be prikabinto straipsnio. Jie gali būti ir didesni, tačiau žymė taip pat reiškia, kad dėl kokios nors priežasties buvo suabejota teksto išliekamąja verte. Toks tekstas arba yra susijęs su mano personos potyrių atpasakojimais, arba tiesiog yra neišplėtotų idėjų kratinys, arba tėra techninio pobūdžio žinutė. Arba kokia nors šių trijų veiksnių kombinacija.

Žymė „Niekai“ yra skirta pažymėti niekams ir kvailystėms, pokštams ir kitokiems nereikšmingiems įrašams. Derinama su trimis jau paminėtomis žymėmis. Visais kitais atvejais žymės (tags) nurodo dalykus, apie kuriuos rašau įraše ir (ar) su juo susijusiame straipsnyje. Kategorijos (categories) nurodo straipsnio vietą tinklaraščio struktūroje.

Dėl autorinių teisių

Nesu fotografas, tad didžioji dalis šio tinklaraščio nuotraukų nėra mano nuosavybė. Kad nesupyktų autoriai (jei autorystė nėra nurodyta kitaip), spragtelėjus bet kurią nuotrauką išvysite jos šaltinį. Kita vertus, visi bloge publikuojami straipsniai yra originalūs. Būtų smagu, jei kam jau šautų kvaila mintis juos kopijuoti, kad pirmiausia atsiklaustų autoriaus.


P.S. In case you are wondering: nuotrauka viršuje – mano brangiosios ir redaktorės, tekstų autorės labai retai, Leo Astor, dar žinomos kaip „Lady Astor“ arba „Patience“ (Kantrybė).

Contact me: leolenox@gmail.com
Skype me: leolenox

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s