Žymos

, , , , , ,

lehman_brothers_wharf

Christie’s 2010 metų rugsėjo 29 dieną pardavė šią lentelę už 45,425.00$.

Nesuprantu, kur dingo ta devynmečio išmintis, skaičiuojant, kiek pinigų turi ir kiek dar reikia po 30ct nuo 2lt dienpinigių taupytis, kad nusipirkti didelį čipsų poką?.. Suprantu, dabar dominuojantis požiūris į žmones, negalinčius sau ko nors leisti, yra „visi turi pinigų, jei tik jų nori, o jei neturi, tai durniai“ (salve, toks požiūri!), tad pripažinimas, kad kažkada, kai buvai devynerių, neturėjai pinigų čipsų pokui, iškart pastato tave į mažų mažiausiai socialdemokratams prijaučiančiųjų gretas (jei ne blogiau), bet ir durniai gi irgi perka daiktus. Nevisda turi pinigų jiems. Bet tai nebėda.

Tuos durnius labai lengva įtikinti visokiais dalykais. Nedurniai sugeba juos įtikinti, pavyzdžiui, kad gyvenimas skolon yra gera mintis. Būtent tuo metu, kai durniaus veido nudegimai sugyja į randus, o gydytojai užlopo akį ir paleidžia lauk – po to, kai ankstesnis mėginimas gyventi skolon sprogo tiesiai panosėje.

Trūksta dviejų šimtų litų mėnesio gale? Nebūk lochas, imk paskolą! Neužtenka pinigų aifonui? Skolinkis iki 15000 Lt baltiems šūdams su mūsų logotipu! Jei tų 100 Lt pritrūks iki atlyginimo, galėsi pasiimti 300 Lt paskolą iki kito atlyginimo! Pirk naują mašiną! Didelį, 3D, LED, išmanų teliką, kuris kalbės su tavo aifonu! Išsimokėtinai, o kai taip nebeduos, su greituoju kreditu, ar vartojimo paskola! Davaj, nebūk lochas! Vivus LT? Vivus LT!..

Sovietmečiu augę ir kapitalistinėje santvarkoje neretai clueless mūsų tėvų amžiaus žmonės nedurniams padeda, įtikinėdami savo vaikus, kad 300 000 lt už pusės kambario butą nepilnomis sienomis, kuriame blaivūs patys negyventų, toje miesto dalyje, iš kur be lėktuvo į centrą nepakliūsi, yra natūralus gyvenimo faktas, o paskola 40-čiai metų yra normalu. 40-čiai metų! Jei pasiėmei tokią paskolą būdamas 25 ir esi vyras, labai galimas daiktas, mirsi jos neatidavęs!

Nejuokauju. Negi samprata „gyvenk pagal išgales“ yra taip pasimiršusi? Aišku, kad nekilnojamojo turto burbulas pas mus nesprogo. Juk jokio skirtumo, kokios butų kainos, jei durniai eis ir imsis paskolas 40-čiai metų. Na gerai, sprogo, bet taip simboliškai. Nespėjom sauskelnių išsikratyt, jau, žiū, vėl buto reikia. Gal dabar geras metas, svarsto jauni žmonės, iš naujo paalkūninami nuo žagrės neatsiplėšusių tėvų… 40-čiai metų, o po to gi ir po daugiau galėsi mokėti, tai greičiau atiduosi…

Negali nepykti ant žmonių, priimančių tokius durnus sprendimus. Ypač tokius, kurie palaiko idiotų sugalvotas paskolų schemas ir schemeles. Jei jau manome, kad telefoniniai sukčiai yra sukčiai, kodėl paskolas sveiku protu nesuvokiamomis sąlygomis tekiančios žiurkės nelaikomos sukčiais?..

Su ekonomika viskas tvarkoje, perfrazuojant George Carliną. Su ekonomika viskas tvarkoje, tai žmonės yra debilai. Tačiau kažkas turi išsitraukti galvą iš šiknos ir uždrausti greituosius kreditus. Bei sterilizuoti visus toje sferoje dirbančius.

Reklama