Žymos

, , , , , , , , ,

nes nebeturiu žodžių.

nes nebeturiu žodžių.

Nuo žymiojo tinklaraštininkų susitikimo su svarbiausia siaubo kėlėja šiandieninėje vyriausybėje praėjo kuris laikas, bet Birutė nesustojo. Atleido „Verslios Lietuvos“ vadovą ir kėsinosi pakeisti jį nekompetetinga partine lerva, kol nekilo triukšmas, o paskui „Arvi kalakutai“ paaiškino, kodėl ministrė su jais skraido lėktuvu – kad jiems būtų paprasčiau vienam tokiam Mariampolės LEZ valdymo projektuky sudalyvauti. Paprastai tokie dalykai reiškia, kad ministrė jau nebeministrė ir net didžiausi politiniai puvėkai tai supranta. Bet Birutė turi patirties, kaip reaguoti į kritiką. Aršiai ir agresyviai. Nekilniai ir neskoningai. Pasipūtėliškai ir kvailai. Ir tai, panašu, užkrečiama, nes taip bendrauti su publika panoro ir iš tinklaraštininkų tarpo į jos kabinetą nutekėjusi mergaitė. Kas mane labai smarkiai liūdina.

Pirma, Birutė Vėsaitė yra negudri moteris. Kad nepatekčiau į dešiniųjų spąstus, kurie, panašu, slypi visur, paaiškinsiu: remiuosi tik tuo, ką girdėjau savo ausimis. O jomis iš ministrės lūpų girdėjau, kad reikia suprasti, kad į valdžią atėjo kairieji, bet tai nereiškia, kad daugiau BVP bus perskirstoma per biudžetą (čia, paaiškinu, yra politologijos elementoriaus nežinojimas). Kad ji yra žalioji, todėl nepasisako už AE, bet anglimi kūrenamos elektrinės yra labai švarios, nes ji buvo Vokietijoje ir jų viduje buvo labai švaru („žalioji“, akivaizdu, čia yra „moraliai geras“ terminas be turinio). Visa kritika yra užsakoma žmonių, kurie yra „žinomi“ (paranoja ir negebėjimas prisiimti atsakomybės).

Tai nėra negebėjimas kalbėti, kuriam ministrės kaltes bando nurašyti jos atstovė spaudai. Tai yra negudrumas. Negudrumas nėra privalumas politikui. Negebėjimas kalbėti nėra privalumas politikui, kaip negebėjimas skaičiuoti nėra privalumas kasininkei. Pridėsiu dar vieną. Birutė yra tokia negudri (šitai galioja visai šiandieninei valdančiąjai koalicijai), kad nesugeba bent truputį užmaskuoti savų žmonių prastūminėjimo, nuolatinio gviešimosi kontroliuoti ES lėšų perskirstymą (kas reiškia – lėšas skirti saviems), interesų konfliktų. Viskas yra daroma garsiai ir triukšmingai, nešvariais triusikais mojuojant aukštai virš galvos, kad visi pamatytų.

Tad nepasakokite, kaip, tarp ko ir kur ji nardo – skamba labai neįtikinamai.

O dabar prie reikalo. Nekreipsiu dėmesio į pirmokišką įsižeidimą dėl „atsarginių žmogaus dalių“, ar dėl vienokio ar kitokio žodžio antraštėje. Turbūt daugelis susipažinusių su šiandieninėmis biotechnologijomis žino, kad ne tik organų auginimas, bet ir jų spausdinimas trimačiais spausdintuvais yra perspektyvios mokslo kryptys. Tačiau kai ministrė tai pavadina „atsarginėmis dalimis“, yra juokinga. Ir todėl iš jos juokiasi, o ne todėl, kad konservatoriai „padarė memą“. Konservatoriai daug memų daro. Žiniasklaida, savo ruožtu, daug antraščių kuria. Tai nereiškia, kad ūkio ministrei apie energetiką kalbėti. Panašu, kad tą kartą Jūratė nesugebėjo ministrės apginti.

Kas mane labiausiai siutina, tai mėginimai išsukti uodegą iš jau baigtų istorijų. Kaip ir anąkart, bendraudamas su ministre tinklaraštininkų kompanijoje, jaučiuosi taip, tarsi mane durniumi laikytų.

Interesų konfliktai, partinių žmonių prastūminėjimas – visa tai negali dingti tik dėl to, kad bus surandama akivaizdžiai netikslių (o vietomis ir netyčia labai tikslių) analogijų. Kaip nepadės ir taškymasis seilėmis ant kitų, ieškant istorinių paralelių, nes atsakyti reikia už savo veiksmus, o ne savus dangstyti „istorinėmis paralelėmis“, kurių vardyjimas prasideda žodžiu „tarkime“. Ar ieškant „legitymių pavyzdžių“, kas jau darosi tiesiog apgailėtina.

Nustokite. Kritika kyla dėl Ūkio ministerijos klaidų, o ne dėl konservatorių sąmokslo. Prisiimkite bent truputį atsakomybės, dėl viso kas šventa ir gera šiame pasaulyje.

Ir išmokite garbingai klysti. O ne tiesiog daryti klaidas tol, kol susimausite visiškai. Kuo greičiau Vėsaitę nuims, tuo lengviau bus Lietuvoje gyventi. Neįspūdingas track record, bijau, liks ir Jūratei Antanaitytei-Voldemarienei. Galbūt iš ten ir isteriškas pyktis.


[just for the record: paskelbta 2013.05.27 13:07]

Reklama