Žymos

, , , ,

picture only distantly related (cc via Wikipedia)

Šitas Jus, mieli skaitytojai, tikrai sunervins. Ypač tuos, kurie blogo tono straipsniu laikė šį mano nedidelį pasišaipymą iš tam tikros politinės jėgos tam tikrų socialinių nuostatų. Bet aš čia ne prie ko. Jei norite ant ko nors išsilieti, liekitės ant Amerikos pediatrijos akademijos. Tai – Amerikos pediatrų asociacija (profsąjunga), savo siekiu paskelbusi visų vaikų gerovę visur, todėl užsiimanti ir pasisakymais politikos klausimais. O ir lobizmas jai, įtariu, nesvetimas, mat turi ji ir Federalinių reikalų departamentą Vašingtone.

Kadangi pastaruoju metu JAV vyko garsūs svarstymai apie civilines gėjų santuokas (kažkuri valstija jas uždraudė ir Konstituciniam teismui teko spręsti, ar tai nepažeidžia pagrindinio JAV įstatymo), ši organizacija paskelbė trumpą – tokios jos jau būna – rekomendaciją, palaikančią gėjų ir lesbiečių santuokas.

vienos_lyties_globojami_vaikai

grafikas čia tam, kad aiškiau matytųsi proporcija tarp vaikų, kuriais rūpinasi pavieniai homoseksualūs asmenys (mėlyna) ir homoseksualios poros (raudona).

Skelbiamas susirūpinimas nei daug, nei mažai, apytiksliai dviem milijonais vaikų Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuriuos augina ar kuriais rūpinasi gėjai ar lesbietės.  Tik apie pusantro šimto tūkstančių jų turi du vienos lyties tėvus, kiti gyvena su vienu tėvu ar motina. Kitaip sakant, civilinės santuokos blokada gali paveikti didelį kiekį amerikos vaikų.

Tad pediatrų nuomonė – visai vietoje ir laiku. O jų nuomonė tokia: nesvarbu, kokia tėvų, įtėvių ar globėjų lytinė orientacija. Jei šeima darni, t.y. saistoma tvirtų tarpusavio ryšių – tų dalykų, kurie rūpi mūsų Konstituciniam Teismui, bet ne Romos katalikams, vaikas vystosi normaliai. Nėra priežastinio ryšio tarp lytinės orientacijos ir vaiko vystymosi [1]. Ir jei sakysite, kad duomenų yra mažai – išvados daromos iš daugiau nei trisdešimties metų tyrimų.

Tiesa, priminsiu, kad čia pateikiama informacija skiriasi nuo didžiosios dalies didžiuosiuose portaluose pateikiamos panašaus pobūdžio informacios viena esmine detale: aš moku angliškai ir perskaičiau originalią medžiagą. Netgi pateiksiu jums nuorodą į policy statement’ą, jei norite skaityti mažiau bei į literatūros apžvalgą, jei norite skaityti daugiau.

Manau, visai pravartu turėti tokių nuorodų, kai Romos katalikai ima čiauškėti apie mokslinius tyrimus ir įrodymus.


[1] „There is extensive research documenting that there is no causal relationship between parents’ sexual orientation and children’s emotional, psychosocial, and behavioral development. Many studies attest to the normal development of children of same-gender couples when the child is wanted, the parents have a commitment to shared parenting, and the parents have strong social and economic supports“. Pediatrics, 2013, p. 828 [nuoroda]

Reklama