Žymos

, , , ,

Warhol_Tshirt

Pamenate, kaip Windows 98 skelbėsi, kaip lengvai joji dirba su monitoriais, pelėmis ir klaviatūromis, spausdintuvais ir skeneriais? Kaip ji pati pažįsta kompaktinių diskų leistuvą ir kaip nebūtina viskam atskirai instaliuoti draiverių? Ne, tai nebuvo pirmasis bandymas, bet buvo pakankamai sėkmingas, o su visa operacine sistema tai tapo rinkos standartu.

Šiandien hipsterių kartai nebereikia plug-and-play. Naujas, Apple įdiegas standartas yra just-play, viskas turi būti fun and easy, simple and stupid, attainable with one swipe ir just a touch away. Taip atsiranda tūkstančiai appsų (nes “program“ yra per rimtas ir per ilgas žodis), kurie atlieka… visiškai nieko. Geriausiu atveju, agreguoja duomenis iš kažkur kitur. Ką atlikdavo ir tebeatlieka yahoo! widgets, kurios skaitėsi tokiais desktopo paveikslėlio ar ekrano užsklandos lygio aksesuarais.

Visas turinys dingo iš elektroninės erdvės į jos užkaborus, kurių bijo net aukštųjų mokyklų studentai. PTC MathCad, Autodesk AutoCad ir 3ds Max, Corel Draw, Adobe Photoshop ir Audition ar Cakewalk Sonar. Visa tai liko kažkur nuošalyje, šešėlyje tokių niekų kaip tūkstančiai kalendorių ir orų programėlių, piktų paukščių ir riedančių kamuoliukų, šimtų neveikiančių garso įrašymo telefone appsų, twitterio ir facebooko agregatorių, make my picture more pink fotoaparatų, reklama apkrautų lightsaberių ir zippo žiebtuvėlių telefone, liudijančių, kad būti Zukerbergais nori daug kas, bet mažai kas tai sugeba. Jei išvis sugeba ką nors.

Windows 8 nešiojamam kompiuteriui nepažįsta skanerio, kurį be vieno klausimo pažino Windows 7. Bet užtat turi “Livetiles“. Iš kurių naudos kaip iš ožio pieno. Vartojimo epicentre šiuo metu randasi imbecilai hipsteriai, kurie mano, kad reklamos industrija valdo pasaulį, todėl naujos kartos išmanieji įrenginiai tampa nepanaudojami niekam, išskyrus šūdinas niekam netinkamas laiko užmušimo užduotis. Visi, kam dar rūpi kažką nudirbti per dieną, o ne tik teikti gyvenimo būdo konsultavimo paslaugas pagal fengšui ir jogą, tampa to įkaitais.

Savo išmaniojo išmanumą naudoju keturiems darbams — el. paštui, orų prognozei, to-do listui, kartais — viešojo transporto tvarkaraščių paieškai. Geriausias tokiai panaudai visada buvo Blackberry. Blackberry viltis išgtyventi, ta proga, yra naujas išmanusis Z10, kuris jau yra per durnas fizinei klaviatūrai, o kritikai šnarpščia, kad jis neturi tiek daug niekam nereikalingų niekam tikusių appsų, kaip kiti rinkos dalyviai. Nes yra didelis skirtumas, patikinu jus, tarp 1.600 ir 16.000 appsų.

Netruks ilgai, kol nešiojamas kompiuteris taps nišiniu įrenginiu. Visokiems keistiems žmonėms, kurie nori kompiuteriu dirbti.

Reklama