Žymos

, , , , ,

Girdėjote bajerį apie Nokia „Lumia“ reklamos kampaniją? Kur viskas buvo pateikiama taip reklamiškai pagražinant, nutylint ir… išaiškėjo. Pavėluota reakcija nepadėjo, žodžiu, Nokia susimovė net ir turėdama visai neblogą produktą. Regis. O girdėjote apie Artūrą Zuoką ir Algirdą Mykolą Brazauską? Na, labiau apie pirmąjį, nei pastarąjį.

Artūras Zuokas labai stengiasi pagerinti vilniečių gyvenimą Vilniuje. Pirmosios jo akcijos, tokios kaip „Perdažyk oranžinį“, nenusisekė. Vėliau, su senais gerais verslo partneriais, žinoma, Zuokulos karieta pajudėjo ir jis padarė daugybę gerų dalykų. „Nors ir vagia, bent jau miestui ką nors gero padaro“, sakoma apie nuteistą Vilniaus merą su panaikintu teistumu. Kai kuriais atvejais – pavyzdžiui, vietoje surinktais troleibusais – aš netgi negaliu pykti.

Tačiau pastaruoju metu prie standartinio ilgalaikio Dalkijos veiklos paramos plano prisidėjo ir keletas tokių akivaizdžių nesąmonių, kad nebėr kur dėtis. Išdiskutuotieji vienkartiniai daugkartiniai mėnesiniai elektroniniai Vilniečio kortelės – neregėto masto durnumo veiksmas. Nu neaprėpiamos apimties fail’as. Planas buvo labai aiškus – padarom iki rinkimų, staigiai, kad visi pamatytų, koks Vilnius modernus ir fainas. Paaiškėjo, kad tokie dalykai taip greitai nesidaro ir pusbrolio Vasioko firmelė could not deliver, net ir su tuo standartiniu mokesčių mokėtojų pinigų antkainiu.

Visos problemos, kurios galėjo kilti, visos kilo. Į Vilnių suvažiavę pirmakursiai negali nusipirkti nuolatinių, nes Vilniečio kortelių kioskuose nebėra. Vienkartiniai bilietai pabrango litu, tad vietiniams nebeapsimoka jų pirkti. Žmonės, priėję prie geltonų komposterių (jei šie veikia), cypteli kortelę ir nueina šalin – nes, kaip sakiau nuo pradžių, viskas yra per sudėtingai. Mano močiutė nieko nesupranta, kas ten vyksta. Nes viskas yra per sudėtingai. Ar minėjau, kad niekas niekur niekada neveikia?..

Štai dar viena nuostabi iniciatyva. Algirdo Brazausko vardo tiltas. Taip taip, Algirdo Brazausko, LKP CK pirmojo sekretoriaus. Vardo. Tiltas. Lietuvos prezidento, kurį išrinkus Vakarų medija sureagavo šitaip:

Net jei manote, kad Prezidentas yra neatimamas titulas ir neįveikiamas moralinis autoritetas, t.y. jei esate politiškai nebrandus, Zuokas jums padės suprasti, kame čia kampas. Svetainėje Vilnius.lt buvo surengta apklausa, kurioje į vienus vartus, liudininkės teigimu (ir mano paties akimis) buvo atsakoma neigiamai (apytikriai 2 000 už, 8 000 prieš). Vakar vakare, apie 23:00, tiesa, viskas apsivertė aukštyn kojomis: 20 000 už, 8 000 prieš. Jei 8 000 „prieš“ pavirto 14 000 dabar (14:45), 20 tūkstančių toliau niekur nepasistūmėjo.

„Kad tik kur rasti priekabį prie mero“, sako ištikimi mero palaikytojai. Žinoma, ne meras kaltas, kad apklausose vilnius.lt svetainėje galima balsuoti iš to paties ip adreso kiek nori kartų. Ne jis kaltas, kad kažkas susuko skriptuką, prigaminusį reikiamą kiekį balsų. Tačiau kiek kartų turi žmogus demonstruoti nekompetenciją net savo reklaminių triukelių išdirbti iki galo (o juk Zuokas kadais garsėjo, kaip daug investuojantis į savireklamą) – ar pasisamdyti normalius žmones – kad būtų galų gale galutinai ir negrįžtamai nurašytas kaip nekompetentingas pinigus švaistantis šmikis?..

Reklama