Žymos

, , , , ,


Per toli gražu nevisai atostogas pamažu šovė viena kita mintis, tačiau nei viena netapo pakankamai stambia, kad užsitarnautų savo atskiro įrašo, juo labiau – straipsnio. Iš esmės tai asmeninės patirtys keliais sakiniais. Sunumeruosiu jas, kad komentaruose galėtumėte lengviau nurodyti mintį, kurią komentuojate. Apie pokyčius bloge, knygas, istoriją, interneto naujoves, mobiliuosius telefonus ir Apple.


  1. Google+? Rokiškis, panašu, visai pamišo dėl naujojo Google+, per kurio pamišimą ant šios naujovės pasikabinau ir aš. Smagu, kad tai tampa susidomėjimo objektu, nes platforma tikrai geresnė nei Facebook. Nėra daug ką ir pasakoti, kas dar nebūtų paminėta, tačiau faktas toks – G+ suėdė man didesnę pusę šeštadienio. Smagu, bet blogis. Įdomu, kiek tai yra haipas dėl naujovės, o kiek realiai būsimo G+ populiarumo rodiklis?.. (galit ir pakvietimų prašyti, jei dar neturite man negaila – jūsų e-mailus matysiu).
  2. Užpuolimas. Kone pirmą kartą gyvenime  buvau užpultas Apple entuziasto. Galvojau, numuilinsiu pokalbį su „kiekvienam savo“, nes nenorėjau pasirodyti nemandagus (stambokas socialinis eventas, buvau socialinio spaudimo įspraustas į kampą). Nė velnio, prikibo su viskuo – nuo iPod per iPhone link MacBook Pro ir iPad. „Čia ketvirtas iPhone“. „Eik nachuj“. Šlykštūs šmikiai.
  3. Sony Ericsson ir Sony Walkman. Ar kas prisimenate pastarajį brandą? Beje, jis susijęs su [2] (taip rekia komentare žymėti minties numerį). Marketingas SW yra tiesiogiai nukreiptas prieš Apple. Ta proga, kad pamečiau savo Acme V130 mp3 grotuvą ir nusibaigė mano Motorola v3i telefonas, be to – ir sutartis buvo pasibaigusi jau metus kitus, įsigyjau dumbfoną. Ir tuo didžiuojuosi. Dabar visi nusipurtysite – Sony Ericsson Yendo. Lygtais nevisai naujausias Walkman brando telefonas. Kitaip tariant, sukombinavau mp3 grotuvą su telefonu. Nes tuomet galima mp3 grotuvui paskambinti ir sužinoti, kur jis yra. Lėtas, stabdo (kas sukėlė Apple mėgėjų neslepiamą pasibjaurėjimą), su touchscreenu kuris užpisa (bet ne taip labai, kaip tikėjausi). Tačiau garso kokybė patenkinama (net sakyčiau geresnė už Acme grotuvo) ir – o tas nuostabiausia – pamirštu, kad jį reikia krauti. Kas savaitę. Nerašinėjant žinučių, tik skambinant. Ir kiekviena proga klausantis muzikos. Žinoma, touchscreenas – pirmas žingsnis link smartphone’o. Vis geriau nei smartphone’as.
  4. Naujoji fyfa. Kažkada važiuojant dviračiu pro vieną restoranpalaikį akį patraukė daili, gražių kūno formų fyfutė. Perspektyvai pasisukus, pamačiau naująjį fyfos būtiną atributą, kurio prieš dvejus metus nebuvo galima nė susapnuoti. Tai išmanusis telefonas, didesnis už jos rankinę ir šunį kartu sudėjus. O tempora, o mori! Tiesa, priminimas dviratininkams, jodinantiems Giant – padangoje slėgis turi siekti 5 atmosferas, ne 2. Kitaip bus kaip man – į bortą prapisau kamerą. No fun, nors remonto kaina nedidelė, diskomfortas nemenkas.
  5. Nelyg fikcija. Nesmarkiai paslėpta mano romantiška meilė Romos imperijos istorijai išgyvena nedidelį pakilimą. Jau minėjau tai – Henryk Sienkiewicz „Quo Vadis“. Tačiau ši meilė smelkiasi ne tik iš ten, o ir iš kitų, daugiau ar mažiau keistų šaltinių. Nuo Edward Gibbon „Romos imperijos nuopolio ir žlugimo“, Gajaus Svestonijaus Trankvilo „Dvylikos cezarių gyvenimo“, serialų „Roma“, „Spartacus: Blood and Sand“, „Spartacus: Gods of the Arena“ bei Gajaus Julijaus Cezario „Galų karo užrašų“. Tebūnie tai nedidelis sąrašiukas norintiems pasidomėti.
  6. Pokyčiai bloge. Galbūt pastebėjote, kad tinklaraštis pakeitė išvaizdą. Galite ją čia komentuoti. Prie tokių komentarų G+ Finger Pirštas ir Rokiškis Rabinovičius nusistebėjo mano įrašų (rimtesnių) sandara – nuo straipsnio atskirta anotacija. Tad numesiu tą komentarą ir čia:

Čia ta proga, kad paskui viršuj meniu būtų galima susirasti straipsnius, o anotacija (skirtingai nuo page’o) pasirodo visuose RSS ir kitokiuose feed’uose. Jei neturiu ką doro pasakyti, rašau postą be straipsnio. Jei kokia smulkmė turi pasitaikyti, ja nedarkau straipsnio, o įmetu į anotaciją. Kiek sudėtingokai, bet kol kas ta struktūra man patinka ir atlieka savo funkciją visose (man žinomose) blogų paieškos sistemose.