Žymos

, , ,

VDU profesoriai. 1930. (Image via Wikipedia)

Pailsėjęs nuo alinančios konfrontacijos su, Grumlino terminais kalbant, LŽB, imsiuosi mažiau destruktyvios veiklos. Tačiau dar neapleisiu aukštojo mokslo temos. Šįkart ją derinsiu su nevisai savo specialybe, bet istorija nevertheless. Pamėginsiu sukurti nedidelį tekstuką apie tai, kaip atsirado visuotinis nemokamas aukštasis mokslas.

Teks pasinerti į gana romantišką (bei Baltojo Vaiduoklio mėgstamą) 1922–1938 m. laikotarpį Kaune. Taip pat pažvelgti į niūrius kaip išbalusios giltinės veidas 1940–1944 m. Tačiau tikiuosi, kad Jums, mielieji, paaiškės, iš kur ši aukštojo mokslo sistema atsirado.

Žinoma, nenoriu savo pasakojimu primesti visai sistemai moralinio atspalvio, ką, esu tikras, ne vienas tokiu atveju norėtume padaryti. Nesu čia tam, kad drabstyčiausi purvais. Jei kartais taip pasirodo, prašau atleisti ir žiūrėti atlaidžiau. Tokiuose įrašuose mano bloge labai dažnai būna daugiau ironijos, tongue-in-cheek požiūrio, neigalbūt leidžiu tekstui atskleisti. Šio straipsnio tikslas – papasakoti. Galbūt, tuo pasakojimu pavyks ir nušviesti bent jau dalines mūsų aukštojo mokslo ištakas.


skaityti straipsnį „Kaip buvo, kad visiems gerai būtų