Žymos

, , , ,

http://backseatcuddler.com/2010/10/19/ superman-man-of-steel-gets-300-director-zack-snyder/

Tiesą sakant, nesu tikras, ar turėčiau savo blogą darkyti tokiais įrašais, tačiau kažkokiose tamsiose gelmėse prabilo solidarumo su blogų pasauliu jausmas, tad rašau tokį įrašą. Dar ir dėl to, kad pasijaučiau, tarsi stebėčiau nuvažiuojantį traukinį. Nusprendžiau pamėgint įšokt į paskutinį vagoną.

D. Radzevičių puola V. Tomkus. Zajabys. Kaip Mijos ir Zvonkės muštynės. Kaip rašė V. Šekspyras:

Visi blogeriai sužiuro į kas „tyli“, o kas „ne“.
Nes – jei tyli, reiškia myli. O mylėti nevalia.

http://dainius.org/?p=6486

http://dainius.org/?p=6492

Dar rašo:

Troy, Rokiškis, Dainius Urbanavičius, Maumaz. Bent jau tie, kur mano rydery. Edit: dar ir baltasis vaiduoklis (vėlesnieji – čia).

O dabar einu veikti ko nors produktyvaus, ko Jūs negausite pamatyti.

p. s. Vis dar negavau progos duoti rožiniams idiotams į snukį, bet aš kantrus.


Dainius Radzevičius rašo:

via “Respublika” neigia jiems nepalankią informaciją ir gelbsti savo reputaciją.

“Respublika” neigia jiems nepalankią informaciją ir gelbsti savo reputaciją

Vakar kažkodėl į Lietuvos žurnalistų sąjungą buvo atsiųstas oficialus UAB “Respublikos leidiniai” direktorės Dianos Veleckienės raštas “Dėl paskleistos tikrovę neatitinkančios, juridinio asmens dalykinę reputaciją pažeidžiančios informacijos paneigimo”.

Pateikiau viešai šį raštą/atsakymą/paneigimą dėl mano paskelbtų komentarų “Wikileaks: Tomkaus “Respublika” išdavė ir pardavė žurnalistiką” ir “Respublika” ir patriotizmas. Tikras ar pseudo?”.

Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad negaliu ir tikrai neneigsiu savo nuomonės apie leidinį “Respubliką”. Neneigsiu ir Wikileaks ar kitų žiniasklaidos priemonių pateiktų tekstų. Bent jau kol kas.

Juolab, kad man atsiųstas “Respublikos leidinių” paneigimas neatitinka įstatymo nuostatų, nes prašoma paneigti netgi informaciją, kuri atitinka tikrovę.

Pvz., aš negaliu paneigti fakto, kad dienraštis “Respublika” greta savo logo dėjo ir užrašą “laikraštis lietuviams”, o vėliau jį pakeitė “tikrų lietuvių laikraštis”. Tai – faktas.

Kita vertus, niekaip negaliu paneigti ir fakto, kad “Respublika” į mano rankas patenka atsitiktinai. Taip ir buvo, nes nei perku, nei prenumeruoju šį leidinį.

Na ir tikai niekaip negaliu paneigti viešai pateiktų savo svarstymų, klausimų ir nuomonės apie tai, kodėl laikraštis “Respublika” save nori vadinti tikrų ar tiesiog lietuvių laikraščiu. Tai galėjo atsiųstame rašte paaiškinti pati direktorė.

Deja, atsakymų į savo klausimus nesulaukiau, o tik gavau prašymą paneigti nepaneigiamus dalykus ir dar grasinimą, kad jei to nepadarysiu per dvi savaites, tai mane teisinėmis priemonėmis (Civiliniu ir/ar Baudžiamuoju kodeksu) bandys prispausti ir taip apginti savo reputaciją. Na, jei ši verslo bendrovė mano, kad tik tokiu būdu gali savo reputaciją susigrąžinti, tuomet galiu tik palinkėti jai sėkmės. Nors aš asmeniškai manau, kad reputacijos jiems vertėtų ieškoti visai kitu būdu ir visai kitur – reikia labiau gerbti žmogų ir kurti kokybišką žurnalistiką. Bet tai tik mano nuomonė.

Tuo pačiu noriu priminti, kad “Respublikos” reputacija tikrai jau buvo sušlubavusi ir 2007 metais, nevyriausybinė organizacija „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) visuomenei pateikė verslininkų apklausos apie Lietuvos žiniasklaidos korupciją rezultatus. Štai tik dalis tyrimo rezultatų:

“Kaip neskaidriausios žiniasklaidos priemonės buvo įvardinti nacionaliniai dienraščiai „Respublika“, „Vakaro žinios“ ir „Lietuvos rytas“, o skaidriausios – „Verslo žinios“, „Valstiečių laikraštis“ ir „LTV“. 56 proc. turėjusių reikalų su „Respublika“ laiko šį leidinį neskaidriu laikraščiu (per 42 proc. laiko neskaidriu, beveik 14 proc. – labai neskaidriu, beveik 31 proc. – skaidriu). Beveik 42 proc. turėjusių reikalų su „Vakaro žiniomis“ šį laikraštį laiko neskaidriu (25 proc. laiko neskaidriu ir beveik 17 proc. labai neskaidriu, o beveik 46 proc. – skaidriu).”

Tuomet TILS vadovas Rytis Juozapavičius gavo smūgį iš „Lietuvos ryto“ – redakcijos skiltis „Laiko ženklai“ tikrai prirašė daug paniekinančių dalykų apie garbingą kolegą.

Tuo metu kolegė Indrė Makaraitytė savo komentare rašė, “jau ką ir kalbėti apie išmoningąjį Vitą Tomkų, kuris „Respublikoje“ kartkartėmis iš R.Juozapavičiaus sukuria tiesiog antžmogį”.

Todėl dar kartą norisi atkreipti kai kurių leidėjų dėmesį, kad kai ieškoma krislo kito akyje, galima ir į savo rastus pasižiūrėti.

P.S. Tai pirmasis tokio tipo paneigimas, kurį gavo tinklaraščio dainius.org autorius. Su malonumu jį skelbiu kaip atsakymą į mano komentarą, nes tai yra didelė garbė mažo tinklaraščio autoriui sulaukti tokios didelės žiniasklaidos verslo grupės dėmesio.

Reklama