Žymos

, , , , , , , , , ,

Įprastos nuobodžios iliustracijos

Na, gerai, parašysiu dar vieną atsakymą dar vienam mano skaitomam blogeriui. Čia jau mane gena faktiškai profesinis išdidumas, tad atsakyti jaučiuosi pusiau įpareigotas.

Grumlinas pora paskutinių įrašų išreiškė nusivylimą istorikais, kurie nekuria internetinių puslapių, nesidalina savo išmintimi interneto platybėse ir nedirba nemokamais gidais, rašydami brošiūrėles apie dvarus, kuriuos būtų verta aplankyti. Šiek tiek pyktelėti turiu ir jaučiuosi turįs teisę.

Panašu, kad moderniosios technologijos užpuolė istorikus, vos spėjusius atitirpinti raumenis nuo sovietinių pančių, nepasiruošusius. Nekalbu tik apie internetinės erdvės kone visiška pergale pasibaigusią debilų armijos okupaciją. Aktyviai veikiančius istorikus Lietuvoje galima nesunkiai sutalpinti į (duok die!) porą autobusų, o svarbiausi istorijos tyrimai stovėjo aklavietėje 50 metų.

Tarsi to būtų maža: istorikai yra dar ir individualūs gyvūnėliai. Kyla bent dvi problemos, kurias (toli gražu ne kaip pasiteisinimą) norėčiau išryškinti.


skaityti straipsnį „Istorikai kalba su visuomene