Žymos

, , , ,

International Monetary Fund

Et al. – et alii trumpinys, reiškia „ir kiti“ (lot.). Šiandien užsiemiau maklinėjimu/žurnalistinėjimu ta tema, tai nusprendžiau sumesti nedidelį tekstuką apie Tarptautinį Valiutos Fondą (toliau – TVF), Dominique’ą Straussą Kahną ir taip toliau.

Pradėsiu nuo popsūchos. Žmonėms, kurie gyveno gilioje oloje pastarąjį pusmetį: TVF generalinis direktorius New Yorke buvo apkaltintas pasikėsinimu išprievartauti (sexual assault) ir sulaikytas. Istorija įdomi tuo, kad, būdamas vyriškos lyties, negali laikytis jokios pozicijos – jos visos bus panaudotos prieš tave. Jei teigsi, kad DSK nekaltas, išvadins šovinistine kiaule. Jei teigsi, kad jis kaltas, išvadins vyriška padugne ir gašlia kiaule kartu su visa likusia vyrija. Jokios išeities.

Tačiau grįžkime prie temos. Nuolat numetu vieną kitą užuominą, kad ekonominė kairė – blogis, o ekonominė dešinė – gėris. Tačiau taip pat pripažįstu, kad yra sričių, kur valstybės nuosavybė reikalinga, kur rinkos kontrolė reikalinga. Šįkart kalbėsime apie globalią, t. y. pasaulinę, ekonomiką bei stambias figūras, kylančias joje. Pažiūrėkime, kur tai nuves. Iškart įspėju – niekur be proto toli, tačiau gal kažkur.


skaityti straipsnį „Apie Tarptautinį valiutos fondą

Reklama