Žymos

, , ,

rgbstock.com

Kol nepradėjau – Vokietija nutarė uždaryti visas savo atomines jėgaines per ateinančius 10 metų. Įdomu, kaip tai atsilieps užsienio politikoje. Galbūt galime tikėtis a natural ally mums aktualiais klausimais? Tačiau ne apie tai šįkart. Prieš tai numečiau kelis žodžius apie ekonomiką, panašu, dorai neapsižvalgęs aplink. O aplink monai dedasi.

Pavyzdžiui, Kinijos investicijų į sidabrą apimtys 2010 m. išaugo iki daugiau nei 700 % (daugiau nei 8 kartus, tiems, kuriems su procentais nesiseka), o aukso pirkimo apimtys padidėjo 70 % (1,7 karto, visa tai lyginant su 2009 m.) dėl vyriausybės mėginimo sustiprinti juanį. Šiais metais Kinijai atitenka ketvirtis pasaulio investicijų į auksą (90,9 tonos). Panašu, kad prieš pusmetį pasipešusios (kai kas tai vadino valiutų karais, nors oficiali pozicija buvo tai neigti ir kaltinti kitą) JAV ir (ar bent jau tik) Kinija susirūpino savo valiutų stabilumu.

O tuo metu už ringo virvių stovėjęs Euras ir toliau džiaugiasi savo pietinėmis zonos narėmis. Graikija darosi panaši į Kauną: jei aptversi tvora, visi žinos, už ką sėdi. Kartu su išprususiais ir atsakingais graikais, žinoma, protestuoja (bei ritasi subinėn) ir ispanai su draugais. Buvo viena valstybė, kuri mokėjo su tuo tvarkytis, bet Landsbergis sugriovė… Itin skaudus smūgis tautiečiams – šimtai tūkstančių lietuvių lieja kruvinas ašaras dėl prarastų Dublino Edeno sodų, mat šiems, panašu, irgi šakės. Galų gale finansines kanopas verčia ir Minskas, prieš tai sėkmingai visus pasiuntęs, tad dabar gaus čiulpti tik rusišką čiaupą pagal rusiškas taisykles.  Vis dėlto – visiems mums čia po**** ant Vakarų Bengalo

Et, kokie įdomūs dalykai! Kaip norėčiau juos išmanyti ir Jums ką nors protingo apie juos parašyt…

Reklama