Žymos

, , , , ,

Ar nardant internete reikia deguonies baliono?..

Kadangi neturiu talento nardyti internete, dažnai pasikliaunu kitų internautų sugebėjimais iškapstyti ką nors įdomaus. Dažniausiai ką nors įdomaus atranda grumlinas. Šįkart pastebėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro projektą, skelbsiantį su LSSR KGB susijusius istorinius dokumentus. Mano nuomonė dvejopa. Viena, labai smagu, bus įdomu paskaityti. Antra, daugiau istorinių dokumentų internete reiškia daugiau internetinių „istorikų“, kurie mane užknisa labiau nei kas kitas. Ypač kai kalba pasisuka apie KGB ir Lietuvos sovietinę okupaciją, kur specialiosios žinios (kalbų, paleografijos) yra visai nebūtinos. Žiūrėsim, kas čia bus.

Bet kokiu atveju esu už informacijos laisvę. Tad esu pasiryžęs durninti internetinius istorikus ir dažniau (jei šio projekto populiarinimas prie to prives). Apie šį projektą sužinojau iš grumlino, tad per jį ir pranešiu – žemiau perspausdinu grumlino postą. Imkit jį ir skaitykit.


http://www.grumlinas.lt/?p=22996

KGB veikla Lietuvoje

Parašyta 2011/05/15 autoriaus grumlinas
IMHO pradėtas naujas įdomus projektas.

Iš ten: Sovietiniam režimui pavojingiausius Lietuvos gyventojus Mobilizacijos poskyris įrašydavo į specialią įskaitą. 1981 m. į tokią įskaitą buvo įrašyti 265, 1983 m. – 257, 1988 m. – 273 asmenys, daugiausia pogrindžio spaudos leidėjai, pogrindinių organizacijų nariai, buvę partizanai. Paskelbus ypatingąją padėtį, šie asmenys pagal iš anksto Mobilizacijos poskyrio parengtus planus turėjo būti suimti. Kiekvienam asmeniui sulaikyti buvo sudaryta operatyvinė grupė, skirta transporto priemonė, parengti sulaikomo asmens buto ar namo, kartais ir kitų pastatų, kur galėtų būti sulaikomas asmuo, planai. Pavyzdžiui, numatant suimti kunigą Joną Kaunecką buvo parengti jo buto bei Telšių katedros ir vyskupijos kurijos planai. Žemaitijoje ir Šiaurės Lietuvoje gyvenusius ypač pavojingus asmenis buvo numatyta kariniais ir MVD konvojais pristatyti į Šiaulių tardymo izoliatorių, kituose Lietuvos regionuose suimtuosius – į Vilniaus Lukiškių kalėjimo tardymo izoliatorių. Po to suimtieji iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus turėjo būti etapais pervežti į Alytaus pataisos darbų koloniją ir ten įkalinti, o iš Vilniaus turėjo atsidurti Pravieniškių pataisos darbų kolonijoje.