Žymos

, , , , , ,

šiknarchijos simbolika.

Vieno mielo bičiulio (drįstu jį taip vadinti, tikiuosi, jis nesupyks) pasisakymas Facebooke vėl numušė mane nuo atominės energetikos temos. Siutina, bet, kadangi laikau jį bičiuliu, net įsiusti nepavyksta.

„K[…] ir kiti, sveikatos jiems, turi idėją, kuri nėra išbaigta ir, ko gero, niekada nebus. Nes niekas nežino kaip veikia komunizmas ar anarchija. Tad belieka paspausti dešinę vien už tai, kad idėja yra graužti dabartinį suknistą pasauly, ir mažiau klausinėti kas kaip bus. Niekas nežino. Žmones veda mintis, kad dabar yra labai blogai ir gal net blogiau jau sunkiai gali būti, todėl jie ir daro ką daro. Ir te padeda jiems… dar daugiau žmonių. […]  mano vertinimu ir supratimu, yra blogai. Absoliučios daugumos gyvenime sutiktų anarchistų vertinimu yra ypatingai blogai (paprastai jie tiesiog daugiau žino). […]“


WARNING [N-18]: dėl grubios kalbos besijaudinantieji neturėtų skaityti šio teksto. Nepilnamečiai – irgi.

Nesiimsiu patriotų retorikos apie iš vidaus neteisingų ir klastingų priešų graužiamas teisingas vertybes ir visuomenę. Tačiau pripažinsiu, kad matau kaip galima būtų iki to prieiti. Tokių ir panašių idėjų skelbėjus grumlinas (kuris, beje, nuolat parašo apie tą patį, apie ką aš dar neparašiau) taikliai pavadino žmonėmis su šūdu panosėje. Dėl kažkokių neaiškių priežasčių tie žmonės dažniausiai yra linkę į politinę kairę – socializmo, valstybės stiprinimo, priverstinės lygybės turto perdalinimo pavidalu linkui. Kas, suprantu, yra validi, nors ir atgyvenusi, politinė pozicija.

http://www.abovetopsecret.com/ forum/thread625578/pg1

Tačiau yra keli oksimoronai radikalesnėje kairėje, kuriuos norėčiau pabrėžti. Pirma – stagnacinis ekonomikos modelis yra pateikiamas kaip progreso išraiška. Nors toršerą šiknon brukis, kaip genealu. Atimkim pinigus iš žmonių ir išdalinkim juos visiems kitiems žmonėms. Kitaip tariant, neefektyviai nukreipkim pinigų srautus į itin progresyvią commodity market, iš kurios neleiskime niekam užsidirbti, o asmeninę iniciatyvą nukreipkime toršero kišimosi į šikną linkme, nes nieko daugiau nelieka, kai tavo uždirbti pinigai tau nepriklauso. Cha! Radikaliausioji kairė eina dar toliau – panaikinti asmeninę nuosavybę, kad visi nieko neturėtų, viskuo naudotųsi kartu draugiškai, living life in peace. Ši vizija, naikinanti ribą tarp utopijos ir distopijos, yra paremta visais įmanomais lūžusiais kaulais su įstrigusiais strėlių antgaliais, ietimis, suskaldytomis kaukolėmis ir visa kita antropologine karo manta, iškasama iš žemės ir datuojama, jei kalbame moksliniais terminais, nuo amžių amžinųjų. Tikri Lenonistai – hipiai komunistai, dainuojantys back in the USSR, how lucky you are. Kitaip tariant, bukapročiai apsipūtę peršerti vakariečiai pačia šlykščiausia žodžio prasme, nuo kurių purto kaip nuo Anatolijaus Kuragino.

O keisčiausia tai kritika, kurią jie išsako supuvusiam pasauliui, kuriame yra “ypatingai blogai“. Ar šitie žmonės iš proto išsikraustė? Kas mane labiausiai siutina, tai žmonės, besiskundžiantys sunkiu gyvenimu Facebooke. Korporacijos yra blogis, sako žmonės, kas rytą pasitikrinantys Facebooką per savo Dell nešiojamąjį kompiuterį, kuriame įdiegti Microsoft Windows 7 ir Google Chrome. Po to, kai pasidalina anarchija.lt straipsniu apie korporacijų blogį per Twitter, eina gerti Lavazza kavos, valgyti Kellog’s Corn Flakes, išsivalo dantis Colgate dantų pasta (dantų šepetukas – Oral-B), sėda į VolksWagen arba Toyota, važiuodami į darbą klausosi Sony Records išleisto įrašo per iPod, paskambina klientui naudodamiesi HTC su Android, kol užsipila degalų Neste degalinėje. Ir taip be galo – o dar net neperlipome brandų. Tai yra pasaulis, kuriame yra itin blogai, nes… proletarai… neturi darbo?.. Tie proletarai, kurie gyvena iš pašalpos ir net neketina dirbti, žmonės, kurie prašo darbdavių pažymos, teigiančios, kad po darbo pokalbio buvo “pasirinktas kitas kandidatas“? Tai jūsų ideologijos vaikai, susnos jūs nelaimingos. Tai žmonės įpratę gauti, taip toli atitolę nuo protestantiškosios etikos, kad net nebesimato. Tai yra jūsų benkartai, kurie drąsiai ir atvirai spjauna jūsų pačių iškeltai valstybei, visam niekam nereikalingam visa stabdančiam aparatui į veidą. Nes už chalturkes geriau moka.

Grįžkime prie pagrindinio klausimo. Kas blogai su šiuolaikiniu pasauliu? Gyvenimo trukmė per trumpa? Maisto per mažai? Geriamo vandens? Afrikai – taip. Keistas klausimas, tačiau – kodėl mikrokreditai veikia taip efektyviai, o humanitarinė parama – ne? Nes socializmo doktrina negelbsti nei pradedančioms, nei įsibėgėjusioms ekonomikoms. Socialistinė doktrina – laikina priemonė susidoroti su socialiniais sunkumais – ištaisyti masinio durnumo priepuolio, valstybės reguliavimo klaidų, stichinių nelaimių padarinius. Nekiškit Skandinavijos. Jie jau purtosi savojo socializmo. Tad užduosiu klausimą ir šįkart noriu, kad kairieji socialistiniai suskiai pasiaiškintų: kas yra konkrečiai blogai su šiuolaikiniu pasauliu? Ko jums dar trūksta? Nes man atrodo – tik jūsų nevykėliškumą privalumu laikančių nesusivokiančių sekėjų krūvelės ir pramogų jūsų tuščioms niekuo be savęs nesirūpinančioms sieloms.

P. S. Pavadinimą derėtų suprasti kaip „Socializmas ir anarchija“. 😉