Žymos

, ,


Guoda Azguridienė. Auksinės žuvelės ilgesys. Lietuvos civilizacinės metamorfozės trečiąjame tūkstantmetyje. Vilnius: Aidai, 2010. ISBN: 978-609-95059-4-7

Leo’s quick capsule review: “Well done. Well done indeed.“

Vakar teko pasiklausyti šios knygos pristatymo LKMA. Išgirdęs autorę kalbant taip sklandžiai, kaip ji kalba, nusipirkau knygą (už juokingą sumą), vienintelis dalykas, dėl kurio gailiuosi – kad kažkokiu mistiniu būdu nesuzgribau paprašyti autografo. Net jei vietomis nesutinku su autorės nuomone, knyga išties verta dėmesio visų, kuriems įdomi ekonomika. Kitaip tariant, visiems. Tiesa, galbūt nevisi tai žino. Stipriausia knygos pusė – labai lengvas ir malonus skaityti autorės stilius ir sklandus, aiškus ir suprantamas (net su ekonomika neturintiems nieko bendro) minties dėstymas. Visas leidinys yra straipsnių, spausdintų Naujajame Židinyje-Aiduose, sąranka (pastarųjų aštuonerių metų). Tačiau autorė straipsnius sudėliojusi (ir vietomis atnaujinusi) taip, kad šie sudaro darnią visumą ir įgyja aiškią, vientisą pagrindinę mintį.

Tiek vakarykštė diskusija, tiek pačioje knygoje išsakytos mintys mane paleido ekonominės minties takeliais. Apie juos plačiau čia.


skaityti straipsnį „Darinėjant auksinę žuvelę
Reklama