Žymos

, ,


(c) Reuters/Tokyo Electric Power Co.

Turiu omenyje, žinoma, Japoniją. Vis dar laikausi pozicijos, kad visa, ką čia pasakysiu, galite rasti ir patys – galbūt net greičiau, nei aš. Tačiau, ko gero, neįmanoma galvoti apie ką nors kita. Na gerai, įmanoma. Tačiau Japonijos įvykiai yra įdomu. Jei domina atominė energetika (turiu omeny, žinoma, Fukušimos atominę jėgainę) – pavojaus lygis pakeltas šiandien. Iki penktojo iš septynių. Platesnės, gana išsamios informacijos su paaiškinimais galime rasti  MIT NSE bloge. Ar bus dar vienas Černobylis, ar nebus… Nežinau, kaip jūs, bet man regis, net jei katastrofa ir įvyktų, atominė energetika, buvusi ant bangos iki drebėjimo, cunamio ir visų kitų įmanomų nelaimių, nukentės nežymiai. Pagerėti (saugumo prasme) turėtų, pabrangti irgi. Tačiau bumas nesiliaus – visgi, galingiausia ir “žaliausia“ energija iš visų kol kas plačiai kultyvuojamųjų.


Atominė elektrinė (radioaktyviųjų atliekų saugykloms padaryta žala) ir ligoninių bei prieglaudų aprūpinimas dabar, regis, yra pirmieji prioritetai. Kaip ir savų piliečių išgabenimas iš Japonijos. Prancūzija ir Didžioji Britanija, regis, jau oficialiai patarė nešdintis iš ten. Tačiau žemės drebėjimas bei cunamis man vis dar patinka. Juoba, kad galime rasti tokių įdomių dalykėlių, kaip šis – žemės drebėjimų žemėlapio laiko juosta.

Vakariečius nuolatos stebina jap0nų ramybė katastrofos akivaizdoje. Tegu stebina. Žodžiai “melstis“ ir “dievas“ minimi dažnai tiek Japonijoje, tiek žiniasklaidos priemonėse. Tegu – nebusiu vienas iš tų, kurie piktinasi, jog šios sąvokos išplaukia į paviršių. Dievo konceptas turbūt ir atsirado susiduriant su protu nesuvokiamais gamtos žaidimais. Visi, kurie teigia, saugiai ir šiltai sėdėdami pavasarėjančioje Lietuvoje, kad įsivaizduoja nelaimės mąstą, meluoja. Tad, bent jau man, gana nuoširdžiai šįryt nukambėjo L. Jakimavičiaus mintys bernardinuose – šiek tiek chaotiškos, nevisai tiesinės, išbarstytos, kaip sniegas virš nuniokotos Japonijos.

[naujienų šaltinis]

Kam nepavydžiu, tai sporto ir verslo korespondentams pastarąją savaitę. Kaip ir orų pranešėjams.